.

Duben 2011

Rozum a Cit (1995) Trailer

30. dubna 2011 v 13:23 | Lady McFly |  Videa SaS
Abych řekla pravdu, tak tenhle trailer se mi moc nelíbí. O kvalitě teď mluvit nebudu - přeci je to starší film - ale celkově na mě působí tak nějak ponuře. Podle mě se vůbec nehodí k filmu, který je spíše komedie. No nevím, posuďte sami :).


Božena Němcová

30. dubna 2011 v 12:48 | Lady McFly |  Autoři
.
• Božena Němcová, rozená Barbora Novotná, později Barbora Panklová (*4.2.1820, Vídeň) - (+21.1.1862, Praha)

• Česká spisovatelka, zakladatelka novodobé české prózy.

• Němcová se narodila jako Barbora Novotná (později Barbora Panklová) ve Vídni, vyrůstala v rodině Panklových v Ratibořicích u České Skalice. Výrazně ji ovlivnila rodinná výchova babičky - prosté venkovské ženy. Jako sedmnáctiletá byla provdána za finančního úředníka Josefa Němce, který byl často služebně překládán. Spolu s ním a čtyřmi dětmi pobývala na spoustě místech, mezi které patří i Praha. Manželství Josefa a Boženy Němcových však příliš šťastné nebylo, zejména kvůli hrubé a panovačné povaze J. Němce.

• Když byl Němcové manžel přeložen po obvinění ze spiknutí do Uher, odstěhovala se i s dětmi do Prahy, kde opět navázala styly s vlasteneckými spisovateli. Tímto krokem sice vyřešila nesoulad v manželství, ale žila v bídě. Svého manžela nicméně několikrát v Uhrách navštívila. V roce 1853 zemřel její nejstarší syn Hynek a tato událost měla velký vliv na její chatrné zdraví. V roce 1861 se Němcová definitivně rozešla s manželem a odcestovala do Litomyšle redigovat své spisy, ale to se jí už nepovedlo. Koncem listopadu ji z Litomyšle do Prahy odvezl její manžel. Vánoce strávila se svými dětmi, o necelý měsíc později však zemřela. Je pochována v Praze na vyšehradském hřbitově.


Upírův pomocník / Cirque du Freak: The Vampire's Assistant (2009)

29. dubna 2011 v 19:15 | Lady McFly |  Upírův pomocník
Fantasy / Komedie
USA, 2009, 108 min
.
Režie: Paul Weitz

Hrají: Salma Hayek, John C. Reilly, Josh Hutcherson, Chris Massoglia, Jessica Carlson, Ken Watanabe, Willem Dafoe, Ray Stevenson, Daniel Newman, Orlando Jones, Frankie Faison

Film vypráví o dvou naprosto odlišných chlapcích - Darrenovi a Stevovi - kteří jsou však nerozlučnými kamarády. Darren má vše, co si může náctiletý přát - rodinu, kamarády, dobré známky ve škole i oblíbenost. Zatímco Steve se musí spokojit pouze s pověstí zlého kluka. To se ale brzy změní. Jednoho dne jakoby náhodou narazí na letáček, který upozorňuje na vystoupení Cirkusu Monstruoso, neboli panoptika zrůd. Steve přemlouvá slušného Darrena, aby na vystoupení šli a ten nakonec souhlasí. Zde mezi různými vystupujícími pozná Steve jednoho starého upíra, pana Hroozleyho. Ještě ten večer po něm chce aby jej také přeměnil. Hroozley odmítne a zdrcený Steve utíká domů. Darrena naopak zaujme upírova jedovatá pavoučice Madame Okta, kterou mu ukradne. Naneštěstí ta kousne Steva a Darren musí za jeho záchranu obětovat svou lidskost a stát se upírovým pomocníkem. A noční dobrodružství může začít...
Film je natočen podle dvanáctidílné knižní série s návem Darren Shan od stejnojmeného autora.

Můj názor: Nečetla jsem sice všechny knihy z celé série (12), ale pár jich za sebou mám a musím říct, že to bylo úplně něco jiného než film. Knihy byly napínavé, dobrodružné, místy dokonce strašidelné ... a film? Komedie! Když to srovnám tak jsou to opravdu dvě různé věci. Kdo tedy alespoň jednu knihu četl, tak ať nečeká film ve stejném duchu. Připravte se na pravou americkou komedii s drobným (opravdu drobným) nádechem hororu. Fantasy /občas trošku přitažené za vlasy/ tomu však nechybí. Film tedy doporučuji, ale raději ho a knihy berte jako dvě úplně rozdílné věci a moc je nespojujte a třeba se i pobavíte.

Slohovka do ČJ - Rodina

28. dubna 2011 v 17:57 | Lady McFly |  Odpaďárna
Přídávám sem mou slohovku do češtiny na téma RODINA. Říkala jsem si, že když se s tím tak dlouho patlám, tak jednička je málo. Musí "žít" dál :D. Do školy můžete kopírovat bez zdroje ale jestliže chcete kopírovat na svůj blog, tak je to přísně zakázáno!!!

Rodina. Tohle slovo je více než jen spojení šesti písmen. Je to milující prostředí, kde vás každý její člen podrží, ochrání a nikdy nezradí. Můžete zde být sami sebou, sdílet své radosti i starosti. Tento okruh lidí má většinou "základnu", která se nazývá domov. Je to místo, kde všichni společně žijí a kam se rádi vracejí. Dodává jím pocit bezpečí.
Když už jsme si tedy probrali, co je to vlastně rodina a kde sídlí, můžeme se rovnou přesunout k jejím členům. Hlavou rodiny, alespoň ve většině případů, bývá otec. Nevím, proč tomu tak je. Možná to pramení už z dřívějších dob, kdy světu dominoval, dalo by se říci vládl, muž. I v naší rodině je hlavou táta. Občas doma "vládne" spravedlivě, jindy si to jen myslí. Je to silný cholerik, tudíž to u nás v některých okamžicích nevypadá jako v rodině, nýbrž na vojenském výcviku. Ve světlých chvilkách zase dokáže být milujícím rodičem, který pro mne a mé bratry udělá téměř cokoliv. Na druhou stranu nás vždy učil samostatnosti a pořádku. Nic jsme nedostali zadarmo, vše jsme si museli patřičně zasloužit. Za to jsem ale ráda.
Další na řadě je matka. Osoba, která by měla být dítěti snad nejblíže. Přeci jen ho v sobě celých devět měsíců nosila, tak se jejich vztah mohl vyvýjet dříve, než s ostatními. Můj vztah s mámou byl vždy poněkud individuální. Někdy jsme se v roli matky a dcery střídali. Snaha udělat pro své děti první, poslední ji většinou připravila o zdravý úsudek natolik, že udělala nějakou hloupost. Vždy pro mě byla spíše kamarádkou, než mámou se vším všudy. A i když mě občas štve, za nic na světě bych ji nevyměnila.
Dalšími členy rodiny jsou sourozenci, v mém případě dva bratři. Když jsem byla mladší, tak jsem si moc přála sestru, ale v pozdějším věku jsem dospěla a zjistila, že kluci jsou lepši .Člověk se s nimi nikdy nenudí. A co teprve s mými bratry. Oba jsou mladší než já, proto na ně musím dohlížet a usměrňovat je. Někdy to opravdu není lehké, protože každý z nich má svou hlavu. Bohužel se ji ještě nenaučili používat, proto jejich nápady značně konkurují matčiným. Oni z toho snad vyrostou... Pomalu se blížíme ke starší generaci, tedy k mým prarodičům. Začnu babičkou. To byl vždy věrný posluchač mých každodenních zážitků snad už od doby, kdy jsem se naučila mluvit. Obdivuji její trpělivost, laskavost, obětavost, eleganci,smysl pro pořádek a další kopu ctnostných vlastností, které ona bezpochyby má. Za většinu věcí, které umím, vděčím právě jí.
Neméně důležitou součástí v mém životě je, byl a bude děda. Tento chlapík mě vdy dokázal rozesmát některým ze svých vtipů. Ještě teď si živě pamatuju, jak jsme si spolu hrávali na školu. Nikdy na mě nedá dopustit a za každou cenu mě brání. Jedinou nevýhodou našeho vztahu je to, že si ještě nevšiml, že už jsem už vyrostla. A to se asi nikdy nezmění. Pořád budu jeho malá holčička.
Tak to byla má rodinná posádka, se kterou se společně plavím po obřím oceánu. Občas nás zastihne nějaká bouře a my se musíme semknout, aby jsme ji překonali. Jindy chce některý člen za každou cenu loď opusit. Nebo nás stihne náhlý mráz a my zamrzneme na místě. Ovšem vždy jsme vše společně překonali a já jen doufám, že také společně doplujeme do stejného přístavu.

ZDROJ: Lady McFly ©2010 DON´T COPY!

Rozum a Cit / Sense & Sensibility (1995)

27. dubna 2011 v 19:59 | Lady McFly

USA Sense and Sensibility
SK název Rozum a cit

Drama / Komedie / Romantický
USA / Velká Británie, 1995, 131 min

Režie: Ang Lee

Hrají: James Fleet, Kate Winslet, Emma Thompson, Gemma Jones, Hugh Grant, Elizabeth Springs, Robert Hardy, Alan Rickman, Greg Wise, William Horberg, Harriet Walter, Ian Brimble...

Děj filmu se odehrává v Anglii na počátku 19. století. Krajiny podobné parku, domácká sídla a v nich šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak to vypadá. Paní Dashwoodová se svými třemi dcerami - Elinor, Marianne a Margaret - se po manželově smrti musí vystěhovat právě z takového útulného sídla, kam se nastěhuje její nevlastní syn s chotí. Nový domov najde u vzdáleného příbuzného, starosti se dvěma dcerami na vdávání jí však zůstanou. Naštěstí najde v rozumné Elinor zalíbení bohatý a laskavý Edward Ferras, právě bratr manželky jejího nevlastního bratra. Zatímco o vznětlivou Marianne projeví zájem ušlechtilý plukovník Brandon. Elinor však zjistí, že Edward je tajně zasnouben s jinou a Marianne dá před postarším a uzavřeným nápadníkem přednost romantickému dvoření povětrného Willoughbyho. Obě dívky tedy mají zlomená srdce, naštěstí jde o ironickou komedii s dvojitým šťastným koncem.


Dnes v TV vysílají Emmu!

26. dubna 2011 v 19:14 | Lady McFly
Pro všechny příznivce Jane Austenové, jejich knih a hlavně filmů mám dobrou zprávu. Dnes, ve 20:05 hodin, na programu ČT2 pojede film Emma. Tak zde jen krátký popis filmu:


Komedie / Romantický
Velká Británie / USA, 1996, 116 min

Režie: Douglas McGrath

Hrají: Gwyneth Paltrow, James Cosmo, Greta Scacchi, Alan Cumming, Jeremy Northam, Toni Collette, Kathleen Byron, Edward Woodall...


Komedie o namlouvání a všech komických situacích, které při něm mohou nastat. Půvabná, chytrá a náramně se sebou spokojená Emma bydlí s ovdovělým otcem. Její milovaná vychovatelka a důvěrnice se provdá za souseda a Emma přemýšlí, jak se teď zabavit. Nebylo by to úžasné dirigovat životy druhým a být dohazovačkou? Nejdříve vezme pod svá křídla Harriet, která by ráda ulovila manžela. Pak přijde na řadu Frank a v plánu jsou další - nikdo si před Emmou není jistý. Velký propletenec vztahů a lidí se pomalu rozjíždí

+ trailer


- Já osobně jsem knihu nečetla a film neviděla. Právě louskám Pýchu a Předsudek a řekla jsem si, že Emmu přečtu později. Na žádnou zfilmovanou verzi jsem se dívat nechtěla, protože to, podle mě, knihu znehodnotí. Ale když to dávají v televizi a hraje tam Gwyneth Paltrow, tak se nedá odolat :). No, uvidíme...

William Shakespeare

25. dubna 2011 v 19:06 | Lady McFly |  Autoři
.
William Shakespeare [Wilijem Šejkspýr] (* 26.4. 1564. Stratford nad Avonou) - (+23.4. 1616, Stratford nad Avonou)

• Významný anglický básník a dramatik.

• William Shakespeare byl synem Johna Shakespeara, úspěšného rukavičkáře a později i radního, pocházejícího ze Snitterfieldu, a Mary Ardenové, dcery bohatého velkostatkáře. Shakespeare se narodil ve Stratfordu nad Avonou a byl pokřtěn 26. dubna 1564. Za jeho datum narození je většinou považován 23. duben. Toto datum zřejmě není pravdivé, bývá připisováno vědci z 18. století, který pravděpodobně udělal chybu. Narodil se jako třetí dítě z osmi a byl nejstarší syn, který přežil do dospělosti. Vystudoval ve svém rodném městě gymnázium (King Edward VI Grammar School).

• V 18 letech se oženil s 26letou Anne Hathawayovou. Povolení k sňatku vydal církevní soud diecéze ve Worcesteru 27. listopadu 1582. Obřad byl pravděpodobně připraven ve spěchu, protože Worcesterský kancléř povolil, aby se ohlášky četly pouze jednou namísto třikrát, jak bylo zvykem. Důvodem mohlo být těhotenství Anne. Narodily se jim celkem 3 děti: Susanna a dvojčata Hamnet a Judith. Hamnet zemřel z neznámých příčin ve věku jedenácti let, což jistě poznamenalo Shakespearovu tvorbu.
Neví se, kdy přesně Shakespeare začal psát, ale dobové odkazy a záznamy vystoupení ukazují, že několik jeho her bylo na londýnské scéně od roku 1592. Po letech 1606-1607 psal Shakespeare méně her a žádná hra napsaná po roce 1613 mu není připisována. Poslední tři hry nenapsal sám. Spolupracoval pravděpodobně s Johnem Fletcherem. Na konci života se vrátil zpět do Stratfordu, kde také zemřel. O jeho soukromém životě se dochovalo málo informací a bylo vyřčeno mnoho spekulací o jeho sexualitě, náboženstvím, či skutečném autorství jeho her. I v dnešní době jsou jeho hry velmi oblíbené a jsou stále hrány po celém světě.

Pýcha a předsudek (2005) Trailer

25. dubna 2011 v 18:29 | Lady McFly |  Videa PaP
Nemám slov, úžasný trailer! Natočen ve stejně žertovném, ale i emočním duchu jako celý film. Holt Pýchy a předsudku se asi nikdy nenabažím :).
.

Pýcha a předsudek/ Pride & Prejudice (2005)

24. dubna 2011 v 18:26 | Lady McFly
Romantický / Drama
Velká Británie / Francie, 2005, 127 min

Režie: Joe Wright

Hrají: Keira Knightley, Talulah Riley, Rosamund Pike, Jena Malone, Brenda Blethyn, Judi Dench, Carey Mulligan, Rupert Friend, Tom Hollander, Matthew MacFadyen, Kelly Reilly, Donald Sutherland, Sinead Matthews, Penelope Wilton, Peter Wight, Claudie Blakley, Simon Woods, Tamzin Merchant...

Jeden z nejčtenějších a nejoblíbenějších knižních bestsellerů, Pýcha a předsudek britské spisovatelky Jane Austen, se po více než šedesáti letech vrací na filmové plátno. Snová výprava do Anglie konce 18. století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem. Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester Bennetových, které jejich matka (Brenda Blethyn) vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá. Jediná Elizabeth (Keira Knightley) se tomuto modelu zatím úspěšně vzpírá, plně podporována dětinským otcem (Donald Sutherland). Když se v blízkém zámečku zabydlí svobodný a hlavně bohatý pan Bingley, všichni Bennetovi v čele s maminkou zavětří šanci na výhodný sňatek. Nejstarší dcera Jane (Rosamund Pike), citlivá a krásná dívka panu Bingleymu okamžitě podlehne. Mladší Elizabeth se zase zamlouvá jeho přítel, pan Darcy (Matthew Macfayden), který ovšem vypadá jako ukrutný snob a navíc má podle všeho prsty v krizi, která později naruší vztah Jane a pana Bingleyho. Je možné jednoho člověka stejně vášnivě nenávidět jako milovat?


Lev Nikolajevič Tolstoj

24. dubna 2011 v 16:21 | Lady McFly |  Autoři
.
Lev Nikolajevič Tolstoj, rusky: Лев Николаевич Толстой (*9.9. 1828, Jasna Poljana) - (+20.11 1910, Astapov)

• Ruský spisovatel a filozof, představitel realismu.

• Jeden z nejslavnějších ruských spisovatelů Lev Nikolajevič Tolstoj se narodil v roce 1828 v Jasné Poljaně. Pocházel ze starého šlechtického rodu. Jeho rodiče však brzy zemřeli. Tolstoj se snažil vystudovat filologii a později i práva na kazaňské univerzitě, studium ale nedokončil. Snažil se vzdělávat se sám. Věnoval se hospodářství na svém statku v Jasné Polaně, to se mu ale nedařilo, a tak vstoupil do armády (1851-1856), kde bojoval v krymské válce.
Po jejím skončení odcestoval Tolstoj do Evropy a zanedlouho se znovu vrátil do rodného kraje. Zde se snažil zlepšit sociální situaci zdejších občanů. Dětem založil školu, psal učebnice. Zastával nenásilný styl vyučování, který přihlíží k individualitě dětí. Tolstoj se v roce 1862 oženil. Vzal si mladou dívku ze šlechtického rodu.Jejich povahy však byly velmi rozdílné, proto si vzájemně neporozuměli. Ke krizi v manželství přispěl Tolstoj svými častými nevěrami a psychickým týráním. Nutil ženu číst jeho deníky, byl impulzivní, panovačný, neschopný dokončit započaté projekty. Jeho duchovní vývoj se ubíral složitými cestami.

• Car ho pokládal za revolucionáře (kterým v žádném případě nebyl) a byl vyloučen z církve jako kacíř. Po neshodách s rodinou ji opouští a bez rozloučení odjíždí vlakem pryč. Na cestě se nachladil - dojel do Astapova, kde zemřel.
Zajímavostí je, že si Tolstoj dopisoval s T. G. Masarykem - oba vyznávali podobné životní postoje. Je samozřejmé, že Masaryk byl nucen z těchto postojů politickým životem slevit, Tolstoj se však nikdy nepokusil prosazovat své názory jinde než v literatuře a na svém statku.

• Základní Tolstého tezí bylo neprotivení se zlu násilím a celkové nenásilí. Tato myšlenka se prolíná celým jeho dílem a
výrazně ovlivnila některé pacifisty a odpírače vojenské služby, žijící na přelomu 19. a 20. století.
Z dalších názorů lze zdůraznit především tyto:
  1. Vše lze řešit po dobrém.
  2. Domníval se, že žena se má starat o rodinu a rodit děti, ne přemýšlet.
  3. Odmítal měšťanské konvence své doby
- Z těchto názorů vycházel jak ve svém životě, tak při psaní svých děl.
Význam L. N. Tolstého je, z hlediska nejen ruské literatury, obrovský, protože se jako jeden z prvních autorů pokusil ruskou literaturu přiblížit západní civilizaci, což se mu svým způsobem podařilo.


Charles Dickens

24. dubna 2011 v 13:41 | Lady McFly |  Autoři

Charles Dickens [Čárls Dykyns] (*7.2.1812, Portsmouth) - (+9.6.1870, Gadshill)

Anglický spisovatel.

• V dětství žil v bídě, jeho otec byl úředník, který se po přestěhování rodiny do Londýna dokonce ocitl ve vězení pro dlužníky. Dickens si musel sám vydělávat na živobytí. Jako desetiletý chlapec pracoval v továrně na leštidla na boty. Později, když zvládl těsnopis, pracoval jako písař. Od svých dvaceti let působil v listu Morning Chronicle. Svou literární dráhu zahájil roku 1833 drobnými časopiseckými črtami a povídkami, vydávanými pod pseudonymem Boz, v nichž zachycoval londýnské prostředí a postavy i z nižších společenských vrstev. Tyto jeho práce plné humoru a vtipu si čtenáři oblíbili natolik, že se rozhodl pustit se do větších prací. Když roku 1836 své črty vydal knižně, dostal od nakladatele objednávku na Kroniku Pickwickova klubu (The Posthumous Papers of the Pickwick Club). Bylo to jeho první rozsáhlé dílo a proslavilo jej. V témže roce se Dickens oženil s Catherine Hogarthovou, dcerou svého přítele George Hogartha, se kterou měl deset dětí. Z nuzných poměrů se Dickens díky své houževnatosti a vytrvalosti vypracoval na skutečnou hvězdu literárního nebe. Byl slavný nejen v Evropě ale i v USA, které navštívil roku 1841 a podruhé roku 1867. V Anglii i v USA pořádal turné, na kterých předčítal svá díla. Po návratu ze své druhé cesty do Ameriky se Dickens již necítil dobře. Ztrácel paměť a měl první příznaky mrtvice, na kterou roku 1870 zemřel

Giovanni Boccaccio

22. dubna 2011 v 16:52 | Lady McFly |  Autoři

Giovanni Boccaccio [Džovany Bokačo] (*16.7. 1313, Toskánsko) - (+21.12. 1375, Toskánsko)

• Italský renesanční básník a novelista. Zakladatel umělecké prózy.

• Již v mládí byl otcem poslán do Neapole za obchodem. Díky svému uměleckému nadání se ocitl na dvoře neapolského krále Roberta I. z Anjou, jehož sídlo bylo centrem raného humanismu a renesance. V této době se pro něj stala ideálem králova nemanželská dcera Marie Aquinská, kterou v roce 1342 opěvoval v díle Elegia di Madonna Fiammetta (Román Fiametta). Následovaly diplomatické mise v Avignonu a Římě.

• Slavný básník zemřel 21. prosince 1375 ve věku 62 let.
Daniel Defoe

22. dubna 2011 v 16:12 | Lady McFly |  Autoři
• Daniel Defoe [Dýfou] (rozený Daniel Foe) - (*1660, Londýn - +24.4. 1731, Londýn)

• Anglický spisovatel a novinář, představitel novoklasismu.

• Daniel Foe se narodil někdy okolo roku 1660 jako syn Jamese Foea a Alice Foe, jeho jméno však není zapsáno v matrice ani nikde jinde.Jeho otec byl londýnským obchodníkem, svíčkařem a členem Butchers' Company (řeznická společnost). Měl o rok starší sestru Elizabeth, v deseti letech mu zemřela matka. Na svůj prostý původ nebyl Daniel příliš hrdý a vyřešil to tím, že si ke svému jménu začal ke konci 90. let 17. století přidávat aristokraticky znějící "De", tuto opravenou podobu jména lze najít různě zapsanou (De Foe či Defoe, aj.). Později tvrdil, že je spřízněný s šlechtickým rodem De Beau Faux. Roku 1684 se oženil s Mary Tuffleyovou a měli spolu dva syny a pět dcer.

• Za své dílo The Shortest Way with the Dissenters (Nejkratší vypořádání s rozkolníky), vydané roku 1702, byl roku 1703 vězněn a propuštěn o pět měsíců později díky Robertu Hurleymu. V roce 1704 začal vydávat časopis The Review (Přehled), který byl vydáván nejdéle z jeho 27 periodik, až do roku 1713. Za ironický pamfelt navrhující řešení konfliktu mezi státní, anglitánskoucírkví a puritány byl odsouzen na pranýř, poté byl získán do státní služby. Jako tajný agent připravoval v roce 1707 sjednocení parlamentů Anglie a Skoska. Jeho nejslavnější román, ketrý nese název Robinsone Crusoe, byl vydán roku 1719. Daniel Defoe ve svých dílech rozvinul tradici španělských pikareskních románů a cestopisů a velmi dobře vystihl ekonomické myšlení jednotlivce v době začínajícího kapitalismu. Během svého života používal při psaní přinejmenším 198 různých pseudonymů. Mezi ně patřily např. Eye Witness, T.Taylor, Andrew Morton, Merchant (v překladu "kupec") nebo Heliostrapolis, secretary to the Emperor of the Moon.


Zfilmované knihy

22. dubna 2011 v 15:14 | Lady McFly |  Zfilmované knihy

Pýcha a Předsudek / Pride & Prejudice
Videa
Rozum a Cit / Sense & Sensibility
Videa


Memes

22. dubna 2011 v 15:00 | Lady McFly |  Memes / různí lidé, různé myšlenky

Meme od VeEee. | O co v něm jde?
• každé PONDĚLÍ
• vzít svou rozečtenou knihu a podívat se na poslední větu, kterou jste z přečetli
• vybraná věta je pak předmětem tohoto meme :)
- Toto meme pochází od Should Be Reading.
• Vezmi knihu, kterou právě čteš a otevři ji na náhodné straně
• Zveřejni jakékoli dvě teaserové věty z té strany
Dávej pozor na spoilery! (Ujistěte se, že to, co zveřejníte nebude prozrazovat mnoho. Nechcete přeci zničit zážitek z knihy ostatním!)
• Poděl se i o název knihy a jejího autora, aby si ji ostatní TT účastníci mohli přidat na seznam knih k přečtení.
Meme původem z dílny NIkki Finn. | O co v něm jde?
Každou STŘEDU
• Vyplnit dotazník o 10 otázkách
MOJE PŘÍSPĚVKY Z TOHOTO MEME
Meme z dílny Kath. | O co jde?
• Každý ČTVRTEK
• Zveřejnit první větu z knihy, kterou právě čtete

Meme pocházející od Book Cick City. | O co v něm jde?
- Každou SOBOTU
- Zveřejnit pár knih, které bychom si chtěli pořídit, ale z určitého důvodu nemůžeme
- Mohou to být starší i novější knihy, nebo které mají teprve vyjít
• Inspiration
Meme pochází z dílny Nikki Finn.
• každou NEDĚLI
• zveřejněte 3 obrázky z internetu, které vás nějak inspirovaly, nebo se vám líbily

O mě

21. dubna 2011 v 16:25 | Lady McFly |  O mě

Info

- malý popis člověka, kterému patří tento blog-MĚ

My Diary

- deníček, do kterého si zapisuju zážitky ze dne i noci ;)

Moje diplomy

- diplomy, které jsem dostala od vás za různé soutěže

Moje fotky

- rubrika, kde zveřeňuji své aktuální i neaktuální fotky

Moje fotografie

- tak to vypadá, když někdo jako já chytne do ruky foťák

Moje kresby

- amatérské obrázky, které jsem nakreslila svou vlastní rukou

Odpaďárna

- všechny věci, které už se jednoduše nikam jinam nevešly

Zápis Affs

20. dubna 2011 v 16:42 | Lady McFly |  Affiliates
Klasika. Zápis.
.
Do komentáře hoďte:
.
Přezdívku
Blog
O čem je tvůj blog
Proč chceš spřátelit

Advertising!

20. dubna 2011 v 15:36 | Lady McFly |  Advertising
SEM a NIKAM JINAM pište svoje reklamy!

O blogu

20. dubna 2011 v 14:51 | Lady McFly |  O blogu

Advertising

- rubrika, která slouží k zveřejňování vašich reklam

Affilliates

- všechny mé spřátelené stránky, na které ráda chodím

Bleskovky

- rychlé, jednoduché soutěže zvané "bleskovky"

Discussion

- místnost, kde budeme diskutovat na různá témata

Music land

- "hudební země" aneb všechno, co se muziky týká

My Layouts

- náhledy všech design§ blogu, které se zde vystřídaly

POTM

- neboli fotka tohoto a následujícího měsíce, kterou volíte

Statistic

- průběžná týdenní návštěvnost blogu od jeho založení

SonX

- soutěž o nejlepší "XXX" prostě o nejlepší cokoliv :)

Start!

17. dubna 2011 v 18:10 | Lady McFly
Vítejte na mém novém blogu, který je zaměřen na knihy. Najdete zde tamnější i zahraniční autory, literaturu několika staletí, ale třeba také info o zfilmovaných knihách a mnoho dalších. Jednoduše vše, co se knih týká! Doufám, že se vám tu bude líbit a budete se často vracet!

Adminka Lady McFly