.

Květen 2011

Po 22. hodině by se mělo zakázat psát články! :)

29. května 2011 v 22:25 | Lady McFly |  Deníček
"Vitajte". Ano, já, rozená Moravačka, vás zdravím. Po (poměrně) delší době se hlásím. Rozhodně jsem neměla v plánu "vypnout" na tak dlouhou dobu. Vlastně jsem měla velké plány, ohledně blogu, ale znáte to - cokoli se může pokazit, pokazí se. Teda nepokazilo se vůbec nic a to je právě to :). Užila jsem si skvělý týden bez školy a stresu, s těma mýma. Taky bez blogu. Ale nikomu se neomlouvám, jsem tu, jak můžu a kdy se mi chce - je to můj blog :P. Proto si snad jen postěžuju, že nám ty matury už končí ... ach jo. Vítej, ty krutá školo. Zítra se ti /chtě, nechtě/ vydávám do spárů. Tak se mějte, asi si půjdu udělat nějaké úkoly :D. Pá.

Jules Verne

26. května 2011 v 12:58 | Lady McFly |  Autoři
Jules Verne [žil vern] (* 8.2. 1828, Nantes) - (+24.3. 1905, Amiens)

• Francouzský spisovatel dobrodružné literatury.

• Jules Verne se narodil na ostrůvku Île Feydeau, ve městě Nantes jako první z pěti děti pařížského právníka Pierra Vernea. Roku 1839 se nechal najmout jako plavčík na loď do Indie, jeho rodiče to však zjistili a cestě zabránili. Roku 1847 odjel Jules Verne do Paříže studovat práva a po ukončení studia se živil jako obchodník s akciemi. Roku 1857 se oženil s Honorií Morelovou, se kterou měl syna Michela, který po jeho smrti dopsal některá jeho nedokončená díla. Hodně cestoval a některé zážitky z těchto cest zapracoval i do svých románů. Navštívil Anglii a Skotsko, vydal se do Skandinávie, roku 1867 do USA, dále byl např. v severní Africe, Nizozemsku, Německu a Dánsku. V roce 1888 byl zvolen radním města Amiens.

• Již v mládí se pokoušel Verne o literární činnost. Psal (bez většího ohlasu) básně, povédky, písně, libreta a divadelní hry. V roce 162 se však seznámil s nakladatelem Pierrem-Julesem Hetzelem, který vydal jeho dobrodružný román Pět neděl v balóně. Ten měl tak obrovský úspěch, že nakladatel nabídl Verneovi exkluzivní smlouvu na dvacet let, v níž se Verne zavázal napsat dva svazky ročně. Tato smlouva Vernea finančně zajistila a umožnila mu živit se pouze psaním. Roku 1864 uzavřel Hetzel a Verne druhý kontrakt na napsání dějin velkých zeměpisných objevů. Na tomto díle Verne spolupracoval s Gabrielem Marcelem. Jules Verne zemřel roku 1905. Jeho syn Michel se postaral o vydání jeho posledního originálního románu Zatopená Sahara.


Holiday start, enjoy it until the end!

23. května 2011 v 13:12 | Lady McFly |  Deníček

... Prázdiny začínají, užívej si je až do konce!

Ano, jak jsem psala, tak máme tento týden maturitní prázky. juchů! Upřímně se všemi maturanty soucítím, ale v mé pozici jsem se jich už nemohla dočkat. Ranní vstávání, ploužení se do školy, nudné hodiny ... konečně jsem z tohohle alespoň na týden venku :D.
Jak jsem psala, najdu si i chvilku na blog. nebo jsem aspoň chtěla. - Nevím, jak u vás, ale u nás byla v sobotu docela velká bouřka a od té doby mi nešel internet. No nezbláznili by jste se z toho? Já naštěstí ne, ale štvalo mě to a když pršelo, tak jsem doma neměla nic moc co dělat. - Naštěstí teď už jede a já můžu přidávat :). Přemýšlela jsem, že trošku zreorganizuju rubriky (možná tu tedy něco přibude :), protože je v nich docela zmatek. Rubriku Knihy jsem ještě vůbec nezačala, protože přemýšlím, jakým stylem ji mám udělat. Napsat jen nějaký popis děje? A mám přidávat jen knihy, které jsem četla a napsat recenzi sama? Nebo mám přidat i ty, na které se teprve chystám a (znovu) někoho nakrknout tím, že jsem jen "pubertální kopírácká pipka"? Nevím, nevím ... No nic, jdu to promyslet, něco málo přidat, protože nám mou nepřítomností zase trošku klesla návštěvnost.

Discussion 0.2

21. května 2011 v 10:00 | Lady McFly |  Discussions
Diskutujeme podruhé! Tentokrát na téma: UPÍŘI


Ano, upíři. Dnes jsou skoro všude. Tyhle bájné nestvůry noci se znovu vrací do módy a objevují se v různých filmech, seriálech nebo knihách. Osobně je mám hodně ráda - jsou takoví tajemní. Samozřejmě, že pijí lidskou krev, ale kdo by to těmto neodolatelným "lidem" neodpustil, že? (a když už, tak přeci mohou žít na zvířecí dietě, ne?).
A teď bych je tedy ráda rozdělila do 3 části - kniha, film, seriál.
Z knížek mě naprosto dostala Vampýrská akademie! Je to úžasná knížka plná napětí, dobrodružství ale o lásky a občas si tam možná i popláčeme. Vše, co by měla kniha tohoto typu mít.
Dále tedy máme film. Ano, samozřejmě zde zmínim Twiliht ságu, která mě do jistě míry taky dostala, ale zatím se držím :). Pak co si taky vzpomínám, viděla jsem Interview s upírem, což jsem tak úplně nepobrala ale příjemný film.
No a seriál? Tady nesmím zapomenout můj milovaný seriál The Vampire Diaries. Asi jsem se zamilovala :D. Do Damona a všech postav. Naprosto skvěle natočené, napínavý děj, romantika... dokonalost.
Tak takhle já vidím upíry. Samozřejmě nevěřím, že nějací existují, ale někdy si přeju aby ano ... :)

A jaký názor máte vy?

Avril Lavigne

20. května 2011 v 16:00 | Lady McFly |  Music
Avril Ramona Lavigne je kanadská rocková zpěvačka, skladatelka, módní návrhářka a držitelka ceny Grammy. Narodila se v Ontariu v Kanadě. Jméno Avril vybral její otec podle francouzského slova pro duben. Má staršího bratra, Matthewa, a mladší sestru, Michelle.

Avril začala se zpěvem velmi brzy, už ve dvou letech zpívala s matkou kostelní písně. V roce 1998 vyhrála rádiovou soutěž a poté si ji všimlo pár umělců, díky nimž Avril v roce 2000 nazpívala píseň Why? a začala pracovat na svém prvním albu. Od té doby vydala několik desek a její hity se umístily na předních příčkách hitparád (př. Gilrfriend nebo When you´re gone?). Má také svou vlastní značku oblečení - Abbey Dawn a vlastní řadu parfémů. Je také zapálená do různých charitativních a dobročinných projektů. Zahrála si dokonce ve filmu a nadabovala pár animáků (př. Za plotem). V roce 2006 se po dlouholeté známosti vdala za Derycka Whibleyho (hlavního zpěváka kapely Sum 41). Ovšem v roce 2009 se, po téměř čtyřech letech, rozvedli.

Věděli jste že...

• Její oblíbené jídlo je pizza s olivami.
• V roce 2006 byla zařazena časopisem Canadian Business Magazine na sedmou příčku žebříčku nejvlivnějších Kanaďanů v Hollywoodu.
• Ačkoli jsou její rodiče francouzského půdovu, Avril francouzsky nemluví.

Hlasujte pro píseň týdne v celém článku!


Povídka - Loď snů

20. května 2011 v 15:17 | Lady McFly |  Odpaďárna
Přidávám sem jednu povídku, která ale není ode mě. Neřeknu vám, kdo ji psal, ale není z blogového ani internetového světa, proto od nikoho nekopíruju! Vlastně ani nevím, proč ji sem dávám, ale hrozně se mi líbí. I když je taková smutná :)(. No přečtěte si sami...
.
"Píše se rok 1912. Jmenuji se Mary Johnsonová a pocházím z rodiny, která vlastní pár pozemků kolem mého rodného městečka Brownston. Nikdy jsem si na naší finanční situaci nestěžovala, ale zároveň mě nudí chovat se způsobně a nuceně, žít v místě, kde mne všichni znají a každý můj prohřešek, či schůzka s mužem,byť nevinná, je okamžitě rozmazávána místními lidmi, toužícími po senzaci. V tak malém městečku jako je Browston jsem se cítila příliš svázána, což je pro takového výstředního exhibicionistu, jakým jsem bezesporu jíž od dětství, horší než žhavá mučící želizka přiložená na břicho.
.
Když jsem poprvé sdělila svým rodičům, že nechci studovat Oxfordskou univerzitu, ale odjet do Ameriky a stát se tam herečkou, málem dostali infarkt. Ještě teď si živě vybavuji svou matku, jak po tomto sdělení leží v posteli s mokrým hadrem na čele. Chudáci, mysleli si, že je to jen rozmar dospívající dcery a až vyrostu, dostanu rozum. Nakonec mě přece donutili jít na Oxford. Po roce jsem odešla. Zkrátka mě studium snobské univerzity nenaplňovalo. Ani ve svých jednadvaceti letech jsem rozum nedostala, naopak, touha podívat se za "Velkou louži" se stále stupňovala. Po dlouhém přemlouvání jsem nakonec dostala šanci. Jedinou šanci, kterou nesmím promarnit za žádnou cenu. Lístek na Titanik, nejluxusnější loď v historii mířící do New Yorku, se pro mě stal tím nejkrásnějším dárkem k narozeninám, v celém mém dosavadním životě. Upnula jsem se na tu cestu, jako kočka ke svým koťatům. Nikdo a nic mi už nemůže zabránit v mém odjezdu. Začíná pro mne nové bytí! Sbohem, rodná Anglie, sbohem, měšťácký živote! Teď se stanu svobodnou a volnou jako ptáci, které jsem tak ráda v dětství pozorovala...

Upírův pomocník (2009) zajímavosti

19. května 2011 v 15:53 | Lady McFly |  Upírův pomocník
.
• Film Strašidelný cirkus je natočen podle knižní předlohy kterou napsal Darren Shan, hlavní hrdina v knížce se jmenuje také Darren Shan... Spisovatel v knížce popisuje "svůj" životní příběh.

• Literární předloha má dvanáct dílů (čtyři triologie). V knížce upíři stárnou 10x pomaleji než lidé a bylo by velmi problematické zařídit, aby během natáčení dvanácti filmů nikdo nezestárnul, takže celá filmová série bude sestávat ze čtyř dílů - každý po třech knihách.

J. K. Rowling

18. května 2011 v 17:25 | Lady McFly |  Autoři
Joanne Rowling (* 31.7. 1965, Yate), píšící pod jménem J. K. Rowling

• Britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o Harrym Potterovi.

• Joanne Rowling se narodila ve Spojeném království v roce 1965. Navštěvovala Wyedeanskou střední školu, kde často svým přátelům vyprávěla příběhy. V roce 1990 podlehla její matka ve věku 45 let dlouhotrvajícímu boji s roztroušenou sklerózou. Jako vysokoškolské zaměření si na nátlak rodičů vybrala francouzštinu, což později označila za životní chybu. Po ročním pobytu v Paříži, který byl součástí jejích vysokoškolských studií, se vrátila do Anglie, kde pracovala hlavně pro Amnesty International. Nápad na příběh o kouzelnickém učni dostala během cesty vlakem z Manchesteru do Londýna. Na cílové zastávce měla již vymyšlenou většinu postav a základní děj prvního dílu série Harry Potter. Rowlingová se přestěhovala do Portugalska, aby zde vyučovala angličtinu. Zde se vdala za portugalského televizního reportéra Jorga Arantese. V roce 1993 se jim narodila dcera Jessica Rowlingová Arantesová. Manželství ale nevydrželo a Rowlingová se ještě před rozvodem v roce 1994 vrátila spolu se svojí dcerou do Edinburgu.
Nezaměstnaná Rowlingová dokončila v tomto skotském městě práce na prvním dílu, přičemž některé části psala po edinburských kavárnách. Koluje pověst o tom, že v kavárnách psala, aby se vyhnula svému nevytápěnému bytu. Ona sama to však popřela.

• Úřední jméno spisovatelky je Joanne Rowling(ová) nikoliv Joanne Kathleen Rowling(ová), jak se často uvádí. Vydavatelství Bloomsbury totiž při vydání prvního dílu Harryho Pottera chtělo, aby se křestní jméno autorky na obálkách objevilo jen jako dvě iniciály. Obávalo se totiž menšího prodeje úvodního dílu, pokud by bylo zřejmé, že jeho autorem je žena. Joanne se zkrátilo na J., a protože Rowlingová nemá žádné prostřední jméno, použila jako druhou iniciálu jméno po své babičce Kathleen. Na obálkách se tak objevilo J. K. Rowling. Sama si vždy křestním jménem nechávala říkat "Jo".

• Po obrovském úspěchu prvního dílu napsala Rowlingová 6 dalších pokračování a 3 doplňkové knihy, které byly vydány ve prospěch nadace Comic Relief. Prodej knihy udělal z Rowlingové multimilionářku, v roce 2001 si tak mohla koupit luxusní sídlo ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. V tom samém roce se zde vdala za Dr. Neila Murraye.
Série o Harry Potterovi má celkem 7 částí. Překladatel většiny částí, Pavel Medek, říká, že pokračování této série by nemělo smysl a že by to zbytečně roztahovalo celý příběh. Všech sedm knih již bylo v angličtině i v češtině vydáno.

Díla: • Harry Potter a Kámen mudrců, v originále jako Harry Potter and the Philosopher's Stone
• Harry Potter a Tajemná komnata, v originále jako Harry Potter and the Chamber of Secrets
• Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, v originále jako Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
• Harry Potter a Ohnivý pohár, v originále jako Harry Potter and the Goblet of Fire
• Harry Potter a Pénixův řád, v originále jako Harry Potter and the Order of the Phoenix
• Harry Potter a Princ dvojí krve, v originále jako Harry Potter and the Half-Blood Prince
• Harry Potter a Relikvie smrti, v originále jako Harry Potter and the Deathly Hallows

Diplomy za bleskovku 0.1

18. května 2011 v 16:50 | Lady McFly |  Bleskovky
Tohle mi vážně moc nejde... tak snad se aspoň trošku líbí.


Happiness is nothing more than good health and a bad memory

17. května 2011 v 20:47 | Lady McFly |  Deníček
Sedím tady, pomalu se začíná stmívat. Už moc nevidím na klávesnici (omluva pro případné překlepy). Vedle mě leží učebnice češtiny, matiky, sešit dějepisu a bezpočet dalších školních pomůcek. No jo, škola mě poslední dobou docela drtí! Sice jsou příští týden matury (=pro nás nematurující týden volna), ale to nic nemění na náročností některých učitelů. Ba naopak! Jako by si na nás, nebohých duších, chtěli vyzkoušet svou krutost ještě před těmi velkými zkouškami... Tak tedy většinu dne prosedím nad učením a hodně věcí zanedbávám. Mezi nimi i blog. Není to tak hrozný, ale poslední dobou přibývají samé bezobsahové, krátké články. Za to se tedy trošku omlouvám, ale vysvětelní uvedeno výše... Snad se to o prázdninách zlepší (sice je nechci celé prosedět doma, u noťasu a blogu, ale určitě si na něj chvilku najdu :).


Jinak se v mém veleúžasném životě nic moc neděje. Akorát se už nehorázně těším do Anglie, kam máme jet se školou příští měsíc ... No jo, musím se přeci pochlubit. A teď mi všichni záviďte! /že jedu jako jediný z posledních "autsajdrů" konečně do Anglie/ :D. Tak se tu tedy, vy amatéři, mějte. Jdu se asi vrhnout na dějepis. :-/

Bleskovka 0.1

17. května 2011 v 14:25 | Lady McFly |  Bleskovky

1. BLESKOVKA

...naprosto primitivní...

...stačí do komentu hodit, co je
<< tohle za zvíře.
+ co na diplom.

Beru první dva :)

Co se (zase) děje?! O.o

16. května 2011 v 16:08 | Lady McFly
Lidi, nevím, jestli je to jen u mě (ale byla jsem i na jiných blozích a je to stejný), ale nejdou mi zobrazovat žádný obrázky! Nejenom v článcích, ale i v menu atd. Co u vás? Je to stejné?
Proto se případným návštěvníkům omlouvám za tento zmatek bez obrázků, ale není to v mé moci ...

Chat!

15. května 2011 v 20:38 | Lady McFly
A mám tady pro vás další novinku :). Jelikož se nějak nudím a nemám co na práci, napadlo mě, že bych zde založila chat. Určitě jste na něj narazili i na jiných blozích a teď je i tady. Tak doufám, že mě tam nenecháte samotnou :D
A tady už odkaz na : Chat

Pevné pouto / The Lovely Bones (2009)

15. května 2011 v 18:24 | Lady McFly |  Filmy
"Jmenuji se Salmonová. Jako ta ryba. Křestním jménem Susie. Bylo mi 14 let, když jsem byla 6.prosince 1973 zavražděna."

Žánr: Drama / Fantasy / Thriller
Země výroby: USA / Velká Británie / Nový Zéland
Rok výroby: 2009
Délka: 130 min


• Rok 1973. Rodina Salmonova, se třemi dětmi, žije poklidný život průměrné rodiny v 70-tých letech. Až na poměrně výstřední babičku se od jiné rodiny nijak neliší. Až do dne, kdy je jedna z jejich dcer zavražděna. Susie.

• Susie je veselé, 14-ti leté děvče. Miluje fotografování a se svým otcem sdílí zálibu v malých lodích, které společně ukládají do lahví. Má stejné problémy jako normální holky jejího věku - první láska, starosti o mladší sourozence, škola... Ale i přes to všechno miluje život a užívá si ho plnými doušky. Ani ve snu by ji nenapadlo, že už brzy má zemřít. A už vůbec ne rukou člověka, od kterého by to vůbec nečekala. Byla ovšem až moc důvěřívá a právě to se ji stalo osudným. Jednoho dne, když se zrovna vracela ze školy zkratkou přes pole, narazila na jejich souseda. Byl to postarší chlapík, s brýlemi a prořídlými vlasy. Představil se ji jako Harvey. Možná, že už na první pohled ji na něm něco nehrálo, ale její důvěřivost a zvědavost převládla. Chtěl ji jen ukázat "klubovnu pro děti" postavenou pod zemí. Tuhle nabídku Susie nemohla odmítnou a spolu se svým vrahem pomalu scházela po schodech na místo, kam raději neměla nikdy vkročit. Že není něco v pořádku, zjistila až příliš pozdě...

• Dál se děj zapřede opět na Susie, už tedy po smrti. Uvidíme svět jejíma očima, snad i nebe. Bude pozorovat své blízké,ale nebude se jim moci ukázat, promluvit, nic. Uvidíme, jak se zdánlivě dokonalá rodina pomalu rozpadá, mladší sestru dospívat a její lásku, jak se zamilovává do jiné. Budeme dále pozorovat osud krvelačného vraha. Jeho život plný strachu z odhalení ale i zvrácené uspokojení z každé jeho oběti. Susie totiž zjišťuje, že ani zdaleka nebyla jeho první obětí. A na konci, snad i ona sama dojde klidu...

• Tenhle film byl od první do poslední vtěřiny úžasný! Naprosto na mě zapůsobil. Tím, že je natočen v minulosti má podle mě ještě větší kouzlo. A navíc věci mezi nebem a zemí snad zaujmou každého. Peter Jaskson (režisér) také sáhnul po těch správných lidech. Susie ztvárnila Saoirse Ronan, herečka s očima jako dvě studánky a nevinným kukučem (můžete ji zná např. z filmu Město Ember). Tuhle herečku mám opravdu ráda, má v sobě takové "něco" co se mi na ní hrozně líbí. Navíc má takový nevšední zjev, jednoduše není tuctová.
Další skvělý výběr je Mark Wahlberg, nebo-li pan Salmon. Zahrál výborně starostlivého otce, stejně jako dokonalého manžela. Po smrti své milované dcery, se však dal na špatnou cestu, která ho málem stála život. Na konci se ale jeho honna Susiina vraha vyplatí a konečně zjistí, kdo to celou dobu je. A spolu s ním nemůžeme vynechat i pečlivou matku, Rachel Weisze. Kdo by se ji ale divil, že nemohla unést manželovu posedlost a odstěhovala se?
Ještě tu máme Susan Sarandon. Elegantní dámu v letech, která nám ztvárnila nevšední babičku. A když říkám nevšední, myslím nevšední. Spíše by jste ji srovnali ke zkažené starší sestře, která dává ne příliš moudré rady do života. Ovšem na druhou stranu se snaží udržovat rodinu po hromadě a nabídne jím svou pomoc. Domácí práce ji ale radši nesvěřujte...
A na koho že jsme to zapoměli? Přece na našeho masového vraha, pana Harveyho, v podání Stanleyho Tucciho. Od té doby, co jsem viděla tento film ho budu asi navždy nenávidět :D. Svou roli zahrál opravdu skvěle a přesvědčivě a to natolik, že ho asi navždy budu vidět jako toho "nechutného týpka, co zabil Susie".

• Co tedy napsat na závěr? Skvělý film, který musíte vidět. Nachystejte si však kapesníčky, protože s velkou pravděpodobností "prořvete" minimálně konec filmu. Užijete si zde i napínavé chvilky, dokonce i nějakou tu romatiku. Ale po skončení filmu asi budete mít rozporuplné pocity, které doporučiji zajíst čokoládou, mě to pomohlo :).

A jako malé lákadlo, trailer:


Animation for me :)

15. května 2011 v 16:30 | Lady McFly |  Moje diplomy
Tak tahle úžasná animace s TVD je od kiki. Děkuju :)

Pýcha a předsudek (2005) - Alternativní /prodloužený konec

15. května 2011 v 9:12 | Lady McFly |  Videa PaP
Jak jste se mohli dočíst v článku o zajímavostech americký konec je jiný než ten náš, normální :D. No a já objevila na youtube toto video, kde ten konec právě je. Mě osobně se líbí ten kratší, než tento. Ale vy posuďte sami :).

Bohužel video nejde spustit, proto pro shlédnutí klikněte SEM


Discussion 0.1 - HOKEJOVÉ ŠÍLENSTVÍ

14. května 2011 v 10:00 | Lady McFly |  Discussions
Diskutujeme poprvé! Tentokrát na téme: HOKEJOVÉ ŠÍLENSTVÍ
.
Myslím si, že tohle téma je ještě pořád aktuální. Jak jistě, dovoluji si říci všichni, víte, právě probíhá mistrovstí světa v hokeji. I my máme vyslanou partičku hokejistů, která nám má zajistit (v nejlepším případě) nějaký ten "kov" ve formě medaile. A my, jako správní fanoušci, jim k tomu máme pomoci správným fanděním. Ale nepřeháníme to už trošku? Nežijeme tím hokejem až moc?
Já osobně to nijak neprožívám, samozřejmě našim fandím, ale hokej ani nesleduji. Ani nemusím. Ať už jsem na facebooku, kde každý druhý uživatel píše skóre, kdo dal gól nebo dokonce i přesilovky. Ať už sedím doma v pokoji a z vedlejší místnosti se ozve naše početná rodinka se zvoláním "góóóól". A nebo jdu jen tak po ulici a z každé hospody se ozývá právě tohle slovíčko.A to už vůbec nemluvím o těch agresivních fanoušcích přímo na stadionu, nebo ve velkých městech...
Jaký názor na toto "hokejové šílenství" máte vy?

Můj diplom 0.1

13. května 2011 v 18:42 | Lady McFly |  Moje diplomy
Můj první diplom :). Myslím, že se vážně povedl. takový originální.


Lady GaGa

13. května 2011 v 16:00 | Lady McFly |  Music
Myslím, že Lady Gagu snad není ani třeba představovat. Jedna z nejúspěšnějších popových zpěvaček posledních let. Na celém světě se prodaly miliony jejich desek a její klipy míří na vrcholné příčky hitparád. Svými kreacemi a obleky nejedou šokovala. Jedni ji milují, jiní nenávidí. To je ona...

LADY GAGA - Její pravé jméno je Stefani Joanne Angelina Germanotta narodila se 28. března 1986 v New Yorku. Její pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen - Radio Gaga.
Jako mladá holka byla hodně divoká - jednou ji museli zastavit členové ochranky, když tančila na stole v nóbl restauraci. Už tehdy bylo všem jasné, že z ní vyroste pořadné číslo. Z mladé holky z italské rodiny se pomalu stávala exhibicionistka, ale především všestranně talentovaná textařka a zpěvačka, která umí udělat šou na pódiu a dostat lidi do varu. Dosažení tak skvělého úspěchu však vyžaduje velký talent. Ten, ale Lady Gaga rozhodně nechybí: je to dívka, která se již ve čtyřech letech naučila improvizovat na piáno a ve třinácti hrála balady na piáno. V roce 2008 vydala svou úspěšnou desku s názvem The Fame, kde naleznete i její dva hity Poker Face a Just Dance.

Věděli jste, že ...

• Než se stala slavnou, pracovala jako barmanka a go-go tanečnice
• Mezi její spožačky patřili Paris a Nicky Hiltonovi
• Má 2 psy (dogy), se jmény Lava a Remus.

Hlasujte v anketě Písnička týdne ... celý článek!


Oblíbené stránky

13. května 2011 v 15:46 | Lady McFly
• KNIŽNÍ BLOGY
t-m-r.blog.cz
abyss-mystery.blog.cz
goldmockingbird.blog.cz
knizni-doupe.blogspot.com
veeeesbookshelf.blogspot.com


• AUTORSKÉ
zrzka11.blog.cz
semi-lee.blog.cz
evy-zapisnik.blog.cz
spsimpleplansp.blog.cz
other-way.blog.cz


• FANS
lenny94.blog.cz
damon-online.blog.cz
ninadobrev-4fans.blog.cz


• GRAFICKÉ
lovehouse.blog.cz
one-unique.blog.cz