.

Červen 2011

Krabice / The box (2009)

30. června 2011 v 21:55 | Lady McFly |  Filmy
Žánr: Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní
Země výroby: USA
Rok výroby: 2009
Délka: 111 min

Je to jednoduché: Máte krabici a v ní zařízení s tlačítkem. Zmáčknete ho a dostanete jeden milion dolarů. Ovšem! někdo, kdokoli na světě, koho neznáte, zemře.

Tak s touhle, na jednu stranu radostnou, na stranu druhou přinejmenším zneklidňující, nabídkou příjde do domu Lewisových jeden muž. Muž, který vás na první pohled zaujme svou chybějící částí obličeje - pan Arlinghton Steward. Samozřejmě nečeká odpověď na tuto nelehkou otázku hned, proto nechá Normě -mladé ženě a také hlavní hrdince filmu- 24 hodin na rozmyšlenou a odjede. Ještě před tím, ji na důkaz vážnosti své nabídky, daruje 100 dolarovou bankovku a upozorní ji, že o této nabídce nesmí říct nikomu, krom jejího manžela. Tak to taky udělá. Spolu s manželem, Arthurem, řeší všechny pro a proti. Oba jsou přeci jen státní zaměstnanci s mizerným platem, hypotékou a dospívajícím synem. Už jen za jeho studium zaplatí majlant, tak by se peníze opravdu hodily. Mohli by ale žít s vědomím, že jsou zodpovědni za smrt živé bytosti, člověka?
Budou muset. Norma totiž tlačítko zmáčkne, dostane peníze, ale žádná úleva ani radost nepřichází. Pouze strach a obavy, které ještě vzrostou po otázce, co se stane s krabicí. "Bude přetransformována a předána někomu, koho neznáte." (poz. pro ty méně chápavé: z toho plyne, že dalšími adepty na smrt jsou právě oni, konkrétně Norma). Začíná tedy boj za její život, život jejího manžela a nakonec i syna. V pátrání po záhadném muži s chybějící částí tváře narazí na spousty zvláštních věcí, sahajících za hranice jejich chápání. Že by návštěvníci z vesmíru?

• Tak tenhle film byl úlet! - naprostý. Prvních deset minut jsem prožívala euforii ze skvělého filmu, s netradiční zápletkou a napínavou atmosférou. Zbytek času jsem se jen divila, jak někdo mohltakovou úleťárnu natočit. Tak tedy: Máme zde mladou rodinu, v 70- tých letech (zapoměla jsem se zmínit, že je to flashbackový film, ale snad mi ospustíte :), záhadného muže, krabičku - peníze nebo vražda. Je logické že pro pokračování filmu je nutné vybrat možnost druhou. Tak tedy zmáčkneme tlačítko,někoho zabijeme, dostaneme peníze a ... co dál? Divák je napjatý, natěšený a ono je z toho "la prd". Začne série nesmyslných a přefantasmagořených kroků manželského páru. Do toho na každém kroku potkáte divně se chovající lidi, kterým (většinou po předání vzkazu nebo po určitém splněném úkolu) teče krev z nosu. Nakonec tu máme i "efektivní" scénu s vodou. Lidi, pokud chcete nějakou radu - NEDÍVEJTE SE NA TO! =D.


• Co ovšem oceňuji je výběr hereckého obsazení. Režisér (Richard Kelly) měl opravdu zájem na tom, aby se z jeho "Krabice" stal thák, proto si do svého filmu vybral hvězdy jako Cameron Diaz nebo James Marsden.
Začnu u naší Cameron alias Normy Lewis. Svou roli si střihla docela slušně. Opravdu se jí podařilo zahrát poněkud upjatou a strachující se manželku na jedničku. Od komedií (ve kterých ji většinou můžeme vidět) je to docela skok, ale zvládla to. A z těch jejich výrazů "What the hell?" jsem byla uchvácena..
Dále tu máme jejího manžela Arthura - Jamese Marsdena. Nepamatuji se, že bych ho viděla zazářit v nějakých filmech, krom X-mena, kde měl po celou dobu brýle a napučený nebo neurčitý výraz - nic moc. Tato role mu podle mě sedla. Opravdu jsem mu "žrala" to, že nesmírně miluje svou ženu a syna, poctivě chodí do práce, nepije, nekouří, chodí brzy domů... Až takového chlapa potkáte, tak mi dejte vědět - hned ho beru =D. Ovšem tohle byla z těch "fantas" věcí ta nejmenší.
No a když jsem u fantasy věcí, nesmíme opomenout maníka bez půlky tváře Arlinghtona Stewarda alias Frank Langella. Nemůžu si pomoct, ale mě tam přišel hrozně zlatý =D (teď neberme jeho vzhled =). Do teď nevím, jestli to byl mimozemšťan, člověk nebo něco mezi (ještě mi zbývá varianta robot a duch). Každopádně ať byl kdo byl od začátku jsem ho brala spíše jako pozitivní postavu. Ano, přinesl sice tu "pekelnou krabičku", ale bylo vidět, že s rodinou soucítí. Také si podle mě osud "doručovatele" nevybral sám...

30 Day Song Challenge • [Day 13]

30. června 2011 v 17:02 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 13 - A song that is a guilty pleasure
Divokej Bill: Plakala - Takový trošku přisprostlý =D ale boží!
.

Zelená je tráva ... a teď už i můj blog!

30. června 2011 v 15:50 | Lady McFly
Tak je tu nový dess ... takové zelené monstrum, no =D. Jak však říkám - nejsem grafik, neumím to, proto ho berte s nadhledem. /nic jiného vám nezbude, jestli budete i nadále navštěvovat můj blog, určitý čas si tu totiž pobude/

Emily Bronte - Na větrné hůrce

28. června 2011 v 22:38 | Lady McFly |  Knihy ke stažení
Název: Na větrné hůrce
Originální název: Wuthering Heights
Autor: Emily Bronte
Datum vydání: 1847
Formát: word

Ke stažení: ZDE

Tento historický román se odehrává na Drozdově a Větrné hůrce od druhé poloviny 18. století do počátku 19. století.
Působivý román je mistrnou psychologickou studií člověka, který zasvětil život pomstě. Autorka sugestivně líčí prostředí, v němž hrdina vyrůstal, objasňuje příčiny, pro které se z normálního chlapce vyvinul v ovzduší nenávisti tvor, který splácí všechny domnělé i skutečné křivdy nelidským způsobem a jenž nezná slitování ani sám se sebou. Jediná bytost, žena, která je schopná učinit z něho normálního člověka, se provdá za jeho soka a za dramatických okolností umírá. Tím jsou spáleny všechny mosty mezi hrdinou a okolním světem a začíná příběh fanatické pomsty na všech příslušnících rodiny milované ženy.


30 Day Song Challenge • [Day 12]

28. června 2011 v 19:27 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 12 - A song from a band you hate
Lordi: Blood Red Sandman - Jasná volba. Tihle maníci už jen zjevem vzbuzují antipatie.
.

"Filmový těšing" 2011

26. června 2011 v 22:36 | Lady McFly |  Filmový těšing
A je tady první článek v nové rubrice "FILMOVÝ TĚŠING". Bude to vlastně přehled filmových novinek, na které se těším a chystám je shlédnout. Tím pádem i super tip na pokoukání pro vás =).


.
Název: Hlavně nezávazně / No Strings Attached
Žánr: romatický, komedie

Jak dlouho si budou zaneprázdněná Natalia Portman a zhrzený Ashton Kutcher nezávazně uživat, dokud mezi nimi nepřeskočí pomyslná jiskra? Uvidíme...

Opravdu se těším na kombinaci svých dvou oblíbených herců. Také na jejich cestu od "nezávazného flirtu" přes "jen na sex" až k "miluju tě" :). Myslím, že Ashton má pár rolí tohoto typu za sebou, ale jsem zvědavá na Natalii. Od jejího posledního filmu (Black Swan) je to docela skok.

--------------------------------------------------------------------------------

.
Název: Piráti z Karibiku 4: Na vlnách podivna / Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
Žánr: dobrodružný, fantasy, komedie, akční


.
Návrat ironického kapitána Jacka Sparowa v podání Johnnyho Deppa je tady. Tentokrát se ve 4. díle shledá s "ženou ze své minulosti" - Penelopé Cruz, bude hledat Pramen mládí a čelit obávanému kapitánu Černnovousi.
Jako fanoušek PzK se na tento díl velmi těším. Doufejme, že nebyla chyba natočit další díl (jak to u takových minisérií bývá, kdy jde kvalita s počtem dílů značně dolů aneb nezáleží na kvantitě ale kvalitě). Co mě ale mrzí je to, že neuvidíme náš pár Will-Elizabeth. Snad se ale dočkáme zamilovaného Jacka, nebo ne?

--------------------------------------------------------------------------------



Název: Hanna
Žánr: drama, akční, dobrodružný, trillery

.
Dospívající dívka vychována bývalým agentem CIA nebo vraždící stroj? Tak či onak by se dala nazvat Hanna - profesionální voják se vším všudy. Může ale přežít sama na cestě po Evropě s tajnými agenty v patách?

Nemálo zajímavý film. Ať už popis, trailer nebo pouze samotný plakát filmu. Dosti si od něj slibuji - už jen to hereckého obsazení. Saoirse Ronnan už má pár dramat za sebou (a doufejme, že pár a více Oskarů před sebou), ve kterých opravdu zazářila a tento žánr ji jednoduše svědčí. Tohle je ale vážně drama s velkým D, tak uvidíme jak se s tím popere.

--------------------------------------------------------------------------------


.
Název:Červená Karkulka / Red Riding Hood
Žánr: Drama, Mysteriózní, Trillery, Fantasy
.
Dívka uvězněná mezi dvěma muži. Když se k tomu navíc připlete vlkodlak sužující celou vesnici, se kterým má ona dívka jedinečné spojení, začíná napínavý a romantický příběh.
.

Tak na tohle se vážně těším! Fantasy, to je moje. Navíc se teď Amanda Seyfried - hlavní hrdinka - blýskla v opravdu dobrých filmech (Milý Johne, Dopisy pro Julii apod.) Zajímalo by mě, jak moc se filmaři drželi klasické předlohy (podle popisu skoro vůbec) a v jakém duchu film bude. Taky jsem zvědavá na konec, který je podle mě docela předvídatelný, ale uvidíme :).


--------------------------------------------------------------------------------

Název: Gnomeo a Julie / Gnomeo and Juliet
Žánr: animovaný, komedie, dobrodružný

Jak by to asi vypadalo, kdyby byli Shakesperova Julie a Romeo (v tomto případě Gnomeo) zahradní trpaslíci? Asi takhle..

Tak tady se asi probudila má dětská stránka, o které jsem si myslela, že už je nadobro pryč =D. Není. A s ní přichází i tato skvělá komedie. Už jen z traileru jsem se válela smíchy, tak se nemůžu dočkat filmu.



--------------------------------------------------------------------------------

Název: Zrození planety opic / Rise of the Planet of the Apes
Žánr: akční, dobrodružný, drama, sci-fi

Mladý vědec se snaží vyvynout lék proti Alzheimerově chorobě, pomocí pokusů na zvířatech - šímpanzích. Bohužel se mu to nedaří, je propuštěn, ale jednoho šimpanze si odnáší domů. Díky léku se u něj začne vyvýjet vysoká inteligence. Začne tedy spřádat plány na vyhubení lidstva.

Ehm. No, co na to říct? Jsem holt fanoušek této "opičí ságy" =D. Starší díly se mi opravdu líbily, koukala jsem na ně už jako malá. Uvidíme, jak se filmaři poprali s dalším dílem.




30 Day Song Challenge • [Day 11]

26. června 2011 v 16:42 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 11 - A song from your favorite band
Simple plan: Save you - Nikdy neomrzí.
.

30 Day Song Challenge • [Day 10]

26. června 2011 v 16:31 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Vím, vím. Včera jsem tenhle článek zapoměla přidat... Tak jen pro efekt - tady je. (PS: jsem připravena smažit se v pekle! :D)
Day 10 - A song that makes you fall asleep
Joe Cocker: You are so beautiful to me - Uspávací nádhera.



Konec Hiatusu aneb I am back!

26. června 2011 v 15:09 | Lady McFly
Jsem zpět! Přijeli jsme už včera odpoledne, ale na "nějaký blog" jsem neměla vůbec náladu. Po noci strávené spaním/nespaní v autobuse a náročném týdnu chození po Anglii, se ani není čemu divit.. Ale užili jsme si to! :)
Nic víc k tomu nemám, snad jen to, že ode dneška se můžete těšit na víc něž jen pár /a ještě v celku o ničem/ přednadstavených článků. Ke všemu jsem navíc ještě nějak nachcíplá, veknu je hnusně, tak strávím odpoledne koukáním na filmy, čtením, psaním článků a prolézáním novinek na netu, které jsem za ten týden zmeškala. Takže bye.

30 Day Song Challenge • [Day 9]

24. června 2011 v 14:00 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 09 - A song that you can dance to
Blondie - One way or another


30 Day Song Challenge • [Day 8]

23. června 2011 v 13:00 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 08 - A song that you know all the words to
Elvis Presley: I can´t help falling in love with you - Školní projekt (zakončen v nahrávacím studiu). Neustále zpívaná píseň, tak se slova musela vrýt hluboko pod kůži.

30 Day Song Challenge • [Day 7]

22. června 2011 v 19:20 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 07 - A song that reminds you of a certain event
Bryan Adams: I do it for you - Na oko šťastná událost, ale kdyby se nestala, spoutu věcí by teď bylo jinak...

30 Day Song Challenge • [Day 6]

21. června 2011 v 10:00 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 06 - A song that reminds you of somewhere
Black eyde peas: The Tima - chm. vzpomínky na místní klubík.


30 Day Song Challenge • [Day 5]

20. června 2011 v 10:00 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 05 - A song that reminds you of someone
Pink - I don´t belive you - Ach jo.


Hiatus.

19. června 2011 v 22:22 | Lady McFly

Ano. Jak jistě většina z vás stálých návštěvníků ví ... ehm. tak znova =D : Jak asi skoro nikdo neví, jedu se školou do Anglie. Už zítra. Strávíme tam týden urputného chození po památkách, před tím celodeno-noční cestu a tam očekávám značné problémy při dorozumívání. Ale i tak se tam těším =). Toť vše. Žijte tu dlouho a blaze. /vracím se v sobotu/

Lady McFly

30 Day Song Challenge • [Day 4]

19. června 2011 v 17:00 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 04 - A song that makes you sad
Evanescence: My immortal - Vždy a všude. Moc krásná písnička, ale její poslouchání je o depku.




30 Day Song Challenge • [Day 3]

18. června 2011 v 15:30 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 03 - A song that makes you happy
Xindl X: Disgrafik - Umím i "tančit"! =D aneb krásné vzpomínky na lyžák.




Paulo Coelho - Veronika se rozhodla zemřít

18. června 2011 v 14:16 | Lady McFly |  Knihy ke stažení

Název: Veronika se rozhodla zemřít
Originální název: Veronika decide morrer
Autor: Paulo Coelho
Datum vydání: 1998
Formát: pdf

Ke stažení: ZDE

Popis knihy naleznete TADY
... /PS: článek věnován Leele =)/

30 Day Song Challenge • [Day 2]

17. června 2011 v 16:00 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 02 - Your least favorite song:
Avril Lavigne: Girlfriend - No jo. Klasická puberťárna. I když ... mám ji ráda.


30 Day Song Challenge • [Day 1]

16. června 2011 v 22:14 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Tahle Challenge mě vážně zaujala. Sice není zrovna "čerstvá", ale i tak ..=). Původ od Julie, která ji "uloupila" z (toho nanicovatého) fejsbůku a přinesla ho zpět do našeho blogového světa. Sláva jí. Tak tedy začínáme...

Day 01 - Your favorite song:
Bangles: Enternal Flame - Jednoduchá volba, má nejmilejší. (a je mi jedno, jak je stará)