.

Červenec 2011

Co furt psát do těch nadpisů?

31. července 2011 v 22:19 | Lady McFly |  Deníček
Mám tu jen drobné oznámení. Zítra jedu k bábině. Zdržím se tam zhruba týden. Počítač i s internetem má (díky bohu!), ovšem jen nerada tam někoho pouští. Proto se tu možná budu vyskytovat méně. Teď si jdu sbalit, takže báj =).

Spřátelené stránky

31. července 2011 v 18:31 | Lady McFly |  Affiliates
(SEŘAZENO PODLE ABECEDY!)

BíBí - Další blázen do knih, jako jsem já. Píše úžasné Fan Fiction. Teprve se sice "seznamujeme" ale mě hned padla do oka. Na sto procent navštivte její blogový svět =).
Dadie - Tak Dadie to se mnou táhne už od nepaměti. Ještě od dob kdysi dáávno, kdy jsme měli obě blog o TVD =D. Od té doby jsme stálými návštěvníky našich blogů a já si vždy ráda přečtu něco od ní.

iGOSSIP™ - Dívčina s úžasnou grafikou, na kterou se musíte stoprocentně kouknout a blogem plných skvělých seriálu, jako Pretty Little Liars, Switched at Birth a nebo Teen Wolf (Scott ♥ =D) a mnoho dalších.

Leela - Moje největší láska na blogu. Kdo by byl proti ní, tak má dělat co se mnou! =D. Miluju naše komentáře, kdy si ostatní lidi musí pomyslet, jestli jsme normální. Ovšem POZOR! my na to máme právo - jsme budoucí Miss World =D.

*Lella_Zee* - Nový přírustek do rodiny. A myslím si, že mezi nás naprosto zapadne =D. Jenom jedno varování: Při četbě výplodů z její hlavy hrozí nezastavitelný smích a nákaza nemocí zvaná Dobrá nálada =D.
Michelle - Má jmenovkyně, pravá ruka a kráska blogového světa. Poslední dobou naše komunikace trošku drhne, ovšem to nic nemění na jejich skvělých článcích.
.. Nepotřebuji tisíce falešných SB seřazených do milionu skupin. Stačí mi pár, ale opravdových ♥.

PNGs pro sweetlies.blog.cz

30. července 2011 v 19:45 | Lady McFly |  PNGs na objednávku
Mám tu první png obrázky na objednávku. A to pro moji blogovou spřízněnou duši Leelu =).

- Že jsi to ty, tak jsem vybrala takové crazy obrázky =D. Tak doufám, že se aspoň trošku líbí. A když ne... tak si naprdni! =D

- cč.

Objednejte si png!

29. července 2011 v 20:59 | Lady McFly |  Odpaďárna
Určitě to znáte. Obrázky bez pozadí - ať už na blend, design, jen tak do článku nebo na cokoli jiného - tzv. PNG obrázky. Jediným problémem je, kdo je ořízne.. Tak to budu asi já =D.
Možná vás to překvapí, ale mě to hrozně baví. Bohužel (nebo radši bohudík) já nijak negrafičím ani nic podobného, takže mi kopa takových obrázků jen tak leží ve šložce a nic z toho. Proto mě napadlo, že kdyby si chtěl někdo PNGéčka objednat, má možnost. Staží jen vyplnit krátký "formulář" níže.

• S kým/čím
• Počet (max. 5 na "objednávku")
• Jiné připomínky a přání

nebo

• Můžete poslat zrovna odkazy na obrázky (min. velikost 800 x 500 pixelů)

- Na blogu je také rubrika s volnými png, kterou naleznete ZDE

Diplom od original-all.blog.cz

28. července 2011 v 21:46 | Lady McFly |  Moje diplomy
Uh. další diplom. já vím, měla bych přestat =D.


Maggie Stiefvater - Mrazení / Shiver (Vlci z Mercy Falls)

27. července 2011 v 0:04 | Lady McFly |  Přečtené
Název: Vlci z Mercy Falls: Mrazení
Originální název: Wolfs from Mercy Falls: Shiver
Autor: Maggie Stiefvater
Počet stran: 297
Vydáno: 2010

Vlkodlak a člověk. Může tohle spojení fungovat?

Když byla Grace ještě malá napadli ji vlci. Nebýt jednoho z nich, Sama, nepřežila by. Od toho okamžiku býval každou zimní noc před jejím domem. Stala se z toho jejich malá tradice. Na léto vždy zmizel, ale jakmile se vytratily poslední sluneční paprsky a vzduch se ochladil, zase ho Grace mohla spatřit skrytého mezi stromy. Byl to "její" vlk. Až jednoho dne našla na prahu svého domu zraněného chlapce. I když měl teď lidské tělo, Grace ho poznala. Podle zářivě žlutých očí. Byl to on - její vlk. Sam. Odvezla jej do nemocnice a čekala.
- Po probuzení ji poznal, podle vůně. Byla to ona. Dívka, kterou jako malou zachránil. Ačkoli se dívala smrti přímo do očí, vůbec se nebála. Jen tak ležela a nechala vlky kolem sebe drásat její drobné tělo. Nemohl se na to jen tak dívat, musel zakročit a zachránit ji. Od té doby ji každou zimu hlídal, pozoroval z lesa. A teď je tady, vedle ní. Stačí natáhnout ruku a dotknout se její tváře, jak o tom sníval.

ROMANCE
Tak především je tato kniha o lásce. Mezi Grace a Samem, samozřejmě. Řekla bych, že je více než osudová. Přeci jen čekali celých šest let, než spolu mohli promluvit, obejmout se nebo políbit. A pak, když konečně mohou být dohromady,si tyto cenné chvilky vychutnávají plnými doušky. Radují se z každé maličkosti, ať už stupidního filmu v televizi nebo společného vaření. Hlavní je, že jsou spolu. Nepotřebují slova, stačí jim přítomnost toho druhého. Někdy mi přišlo, že té romatiky až je příliš, ovšem našlo se tam i pár scén, kdy jsem pomalu Grace záviděla =D. Co mi občas vadilo, byla Samova nerozhodnot, možná stydlivost. Vím, že by bylo asi víc než zvláštní, kdyby najednou v prostřed rozhovoru serval z Grace šaty.. ale ona by vážně trocha akce z jeho strany neuškodila. Určitě by to ocenila i Grace, protože ona svou touhu po něm dávala na jevo mnohem více.

TEPLOTA
Co jsem tu možná nezmínila je, jak se vlastně vlkodlaci přeměňují. Je to snadné, záleží na teplotě. Čím nižší teplota je, tím je vlkodlak nestabilnější a blíže k proměně. Naopak čím je teplota vyšší tím dál má od proměny. Ve zkratce: zima - vlk, teplo - člověk. Proto se Sam a jemu podobní na zimu přeměňují a v létě zůstávají lidmi. Podle mě docela zajímavá myšlenka, bez které by se asi kniha neobešla. Jinak by totiž absolutně ztratila zápletku a děj :). Také se tím ukazuje, že být vlkodlakem je spíše prokletí, než nějaká forma daru, protože proměny nemohou ovlivňovat.

VLCI
Pokud je Sam vlkem žije se smečkou v lese u Mercy Falls. Se smečkou plnou jiných vllků, různého stáří a různé povahy. Autorka se je snažila rozeznat odlišnými barvami a specifickým popisem. Mou oblíbenkyní byla, překvapivě, Shelby. Na začátku vypadala, že bude dělat problémy a mě zajímalo, jak se to bude vyvíjet dál. Ovšem s její minulostí se člověk nemůže divit tomu, že dávala přednost vlčímu životu a že za něj bojovala zuby nehty. Bohužel ke konci knihy se nějak vytratila a nic moc o ní zmínka nebyla. Škoda.
Za zmínku by ovšem stál i Beck, nebo-li Samův "náhradní otec". Také Jack, který způsobil jisté potíže a Graceina kamarádka Olivie, která se doufejme projeví více v dalším díle. Čekala jsem, že se setkáme s více členy Samovi smečky, ale co se dá dělat. Třeba i tohle se napraví v dalším díle.

CO ZÁVĚREM? SNAD JEN MŮJ NÁZOR
O téhle knize nevím, co si mám myslet. Většinou mám přesně vyhraněný názor a přikláním se spíše k negativnímu nebo pozitivnímu dojmu. Ovšem tady opravdu nevím. Autorka píše průmerným stylem, děj i věci kolem popíše, ovšem chyběla mi tam nějaká jiskra. Vlastně je skoro celá kniha o páru Sam-Grace, Grace-Sam. Je mi jasné, že jsou to hlavní hrdinové, ale celý svět se přeci netočí kolem nich. Jsou zde i mnohem zajímavější postavy. Jako například Olivie nebo Isabel. Dále mi tam chybí nějaký zásadní problém /když nepočítam to, že je Sam vlkodlak/. Je to vlastně tak, že Sam zaveze Grace do školy, jede k Beckovy, vyzvedne Grace ze školy... A tak se to opakuje každý den. Občas si zajednou na nějaké to rande a to je v podstatě vše.. Na druhou stranu se mi líbilo, že kniha byla vyprávěna jak z pohledu Grace, tak Sama.
Sečteno, podtrženo: Knihu bych v celku doporučila, ale nic moc od ní neočekávejte. Příjemné čtení, které občas začne nudit, jindy vás překvapí a zaručeně si užijete spooustu romatiky.

Moje hodnocení: 60%

Diplom od haniecka.blog.cz

26. července 2011 v 15:41 | Lady McFly |  Moje diplomy
Nemám co dělat >> soutěžím >> dostávám diplomy >> "píšu" tenhle článek =D.

A prázdniny nám jedou dál na plný pecky!

23. července 2011 v 20:39 | Lady McFly |  Deníček
(Pff. Píšu po dvouhodince šlofíka =D proto se předem omlouvám za nějaké chybičky, jsem ještě mírně rozespalá.)

Dnes jsem byla na rodinné oslavě - jak já tyhle akce miluju. Maximálně se přežeru a jinak je tam nuda jako prase =D. Ani ta dnešní nebyla vyjímka i přes to, že tam byla i má /jak se to dnes řekne?/ BFF. S ní strávím (počínaje od včerejška) celý následující týden. Znáte to - rodiče na dovolené > dům pro sebe > pařba začíná =D. A přesně tak to u nás včera/dnes vypadalo. Šli jsme spát (jak by má babička řekla) v nekřesťanskou hodinu a ráno, já tedy i večer, jsme dospávali, co se dalo. Dnes nás čeká ještě jedna akce v místním klubu, tak mi držte palce, ať tam někde neusnu. Jinak zde nic moc přibývat nebude.. Chápem se =). Užívejte si tedy, stejně jako já, a neseďte furt u těch monitorů! =D

Bleskovka 0.2

21. července 2011 v 17:56 | Lady McFly |  Bleskovky
VAROVÁNÍ: Následující obsah je zde přidán pouze pro to, že se adminka (já) v době letních prázdnin (teď) nehorázně nudí. Jinak ji tyhle "bleskovky" příjdou jako absolutní ztrátu času, kterou momentálně taktéž provozuje =D.

..stačí napsat, co je
..
<< tohle za zvíře
+ co na diplom
- tentokráte beru první 3!
.
...a přísahám, že s takovýma kravinama už končím! =D

Elizabeth Bennet(ová)

21. července 2011 v 17:26 | Lady McFly |  Postavy PaP
E l i z a b e t h _ B e n n e t

Místo narození: Longbourn, Hertfordshire
Datum narození: cca 1793
Věk: 20
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Ztvárnění: Kiera Knightley
.................................................................................

Elizabeth Bennetová je románová postava z knihy Pýcha a Předsudek (Pride & Prejudice) od anglické spisovatelky Jane Austen.
Je druhou nejstarší z pěti dcer rodiny Bennetových, žijící v pozůstalosti Longbourn blízko vesnice Meryton v Hertfordshire. Můžeme o ni říci, že je inteligentní mladá dáma s osobitým humorem, který v některých případech přerůstvá v hravou drzost. Zastává názor, že se žena nemusí vdát jen z rozumu (pro peníze, majetek či postavení) ale, že hlavním důvodem sňatku je láska. Ačkoli je z prosté rodiny má velmi vybrané způsoby. Velmi ráda čte, ovšem nikdy nepřilnula k umění - ať už k hudbě či výtvarné tvorbě. Nade vše miluje svou rodinu, kterou se snaží chránit. Ze všeho nejraději má svou starší sestru Jane, se kterou mají dobrý vztah. Z rodičů dává přednost svému klidnému a praktickému otci před aktivní a dětinskou matkou. Ze všeho nesnáší nafoukanost a pýchu. Později se vdá za pana Darcyho, který ze začátku jejich vztahu těmito vlastnostmi překypuje, ovšem později si ho chytrá Liza "převychová".

30 Day Song Challenge • [Day 21]

21. července 2011 v 16:47 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 21 - A song that you listen to when you're happy
Smash Mouth: All star - Těch je spousta. Ale volím tenhle.
.

Nejásejte předčasně aneb Jsem zpátky!

21. července 2011 v 16:33 | Lady McFly
Ahoj. Ano, neklame vás zrak. Po dlouhé době tu znovu vidíte nějaký článek.
Zapoměla jsem to sem napsat, teda vlastně nezapoměla! přihodila se totiž řada nešťastných událostí - úklid pokoje, hledání zaběhnutého psa a nakonec výpadek proudu - , které mi v napsání zabránily O=) .. prostě jsem byla na týden u kámošky v Čechách. Nehorázně jsme si to užily, i když ten týden asi budu dospávat do konce prázdnin =D. Nicméně jsem zpátky a míním to tady trošku oživit. /těšte se!/

30 Day Song Challenge • [Day 20]

13. července 2011 v 23:59 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 20 - A song that you listen to when you're angry
Three Days Grace - I Hate Everything About You - Už jen název mluví za vše =).
.

30 Day Song Challenge • [Day 19]

11. července 2011 v 23:35 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 19 - A song from your favorite album
Green Day: American Idiot - Oblíbená alba nevedu. Když už o musí být, tak je to tedy tohle. Předpokládám, že většina z vás ji zná, aspoň si ji může pustit na "dobrou noc" se mnou =).
.

Jen pro Leelu a naše (ne)smysluplné konverzace =D

11. července 2011 v 23:17 | Lady McFly
Slíbený článek =D.

PS: Vy ostatní návštěvníci se nedivte. Vysvětlila bych vám to, ale naši zvrácenou mysl stejně nikdo nepochopí aneb když se dají do "řeči" dvě budoucí Miss World =D.

Charles Dickens - Kronika Picwikova klubu 1

11. července 2011 v 21:55 | Lady McFly |  Přečtené
Název: Kronika Picwickova klubu I.
Originální název: The Pickwick Papers
Autor: Charles Dickens
Země vydání: Anglie
Rok vydání: 1836

Seznamte se s panem Picwickem - starším ale elegantním chlapíkem. Vlastencem a za všech okolností gentlemanem. Právě on je hlavou, chcete- li vůdcem, Picwickova (jeho) klubu. Tzv. Picwickovci jsou skupina mužů, kteří řeší důležité otázky lidstva a celého světa - nebo si to aspoň myslí. A právě na takovou ušlechtilou cestu za poznáním lidských vlastností, myšlení a snad i duší, se pan Samuel Picwick a jeho 3 stoupenci vydávají...
Na ní potkají nové přátele i lásky, poznají nová místa a zažijí spoustu zábavy, stejně jako trapných okamžiků a možná i smutků. Seznámíme se s náturami každého ze čtveřice, se jejich ctnostmi i chybami.

Abych řekla pravdu, tuhle knihu mám v rozepsaných už nejméně měsíc. Tuhle 350 stránkovou "bifly" jsem louskala (hlavně z nedostatku času - na svou obhajobu =D) docela dlouho. Poměrně jsem se s ní sžila a na jednu stranu nerada jsem se s ní loučila. Opravu mistrovské dílo pana Dickense. I když ani zdaleka není z naší doby, člověk si mohl díky detailnímu popisu všech osob, míst a věcí vytvořit vlastní obrázek, jako by měl tyhle osoby místa a věci každodenně na očích. A právě kvůli těmto detailům jsem se do receznce příliš nehrnula. V knize bylo tolik úžasných a vtipných momentů, že jedině kdybych vám ji sem celou vypsala, nic důležitého bych neopoměla. Proto tak (na mě nezvykle) krátká recezne. Opravdu tedy dopručuji její přečtení =).

The last sentence (#1)

11. července 2011 v 15:29 | Lady McFly |  The Last Sentence

Meme od VeEee. O co v něm jde?

• každé PONDĚLÍ
• vzít svou rozečtenou knihu a podívat se na poslední větu, kterou jste z přečetli
• vybraná věta je pak předmětem tohoto meme :)

Mrazení - Maggie Stiefvater

- má poslední věta:

Byl jsem uvězněný mezi dvěma životy, neodvratně spjatý s vlčí hrozbou, ale když mě zavolala jménem v naději, že půjdu za ní, věděl jsem, že udělám všechno na světě, jen abych s ní mohl zůstat.

(strana 95)

Dan Brown - 5 books serie

10. července 2011 v 23:37 | Lady McFly |  Knihy ke stažení


Autor: Dan Brown
Formát: zip. + pdf.

Obsahuje: • Ztracený symbol
• Andělé a Démoni
• Bod klamu
• Digitální pevnost
• Pavučina lží

- stahujte ZDE


30 Day Song Challenge • [Day 18]

10. července 2011 v 22:50 | Lady McFly |  Challenges / neboli maskovaná výzva!
Day 18 - A song that you wish you heard on the radio
Lady GaGa: Brown Eyes - Opět můj favorit. Bohužel, není to žádný hit, tak se jej v rádiu jen tak nedočkáme.
.