.

Filmy

Báječný svět shopaholiků / Confessions of a Shopaholic (2009)

3. července 2011 v 21:39 | Lady McFly
Žánr:Komedie/ Romantický
Země výroby: USA
Rok výroby: 2009
.
"Znáte to, když uvidíte někoho pěkného a on se na vás usměje a vaše srdce se začne roztékat jako máslo na horkém toustu? Tak to se stává mě, když vidím obchod. Jen je to silnější..."

Tak tohle jsou slova Rebeccy Bloomwoodové, už 4 roky pracující jako novinářka v zahradnickém časopise. Jejím velkým snem je ale pracovat pro Alettu - prestižní módní časopis. Móda a nakupování jsou totiž její hobby, které přerostly do takových rozměrů, že nestíhá platit účty a utíkat před dotěrnými vymahači. Je totiž shopaholik!
.
Dnes by snad mohl být její velký den - chystá se na pohovor právě do Aletty. Cestou však na neštěstí narazí na obchod a výprodej. Do oka ji padne zelený šál. V něm by se přeci cítila tak uvolněně a vyrovnaně - "Dívka v zeleném šálu" - je to jasné, musí ho mít! Bohužel její kreditní karty jsou (nečekaně) odmítnuty. Rozhodne se tedy pro zoufalý krok - nabízí pouličnímu prodavači hotdogů šek a chce za něj vrátit 20 dolarů, které ji ke koupi šálu chybí. Zkouší ještě prodavače obměkčit historkou o její nemocné tetě a zeleném šalu pro ni, ovšem on je neoblomný. Nakonec ji těch 20 dolarů věnuje mladík čekající v řadě. Na její otázku, proč utratil tolik peněz za jeden hotdog odpoví, že "cena a hodnota jsou dvě odlišné věci". Rebecca se tedy se šťastným pocitem vrací pro šál a následně do Dantay West - nakladatelství, ve kterém jsou různé časopisy, tedy i Aletta. Bohužel se dozvídá, že její vysněné místo je už obsazeno a chystá se vrátit domů. Soucitný recepční ji ale řekne, že ve finančním magazínu "Jak úspěšně spořit" také probíhají pohovory na místo novináře. Rebecca první nad místem ohrne nos, protože ona je snad poslední člověk, který by měl lidem radit, jak spořit. Ovšem, jednou je ve finančním magazíne a později možná v Alettě, kdo ví...Vydá se tedy na pohovor, kde spatří - a vida, náš zachránce od hotdogů a zároveň vedoucí finančního časopisu Luke Brandon.

Po ne příliš vydařeném pohovoru se tedy Rebecca bez kapky naděje vydává zpět do práce, zahrádkářského ráje. Zde se dozvídá, že časopis zbankrotoval a ona přišla o místo. Jak ale zaplatí své stále vzrůstající dluhy?

Pro radu jde za svou spolubydlící a nejlepší kamarádkou Suze. Ta se rozhodne projít Rebeččiny účty - nemůže to být tak zlé, ne? Tak to se pletla. Nad mnohacifernou částkou obě vypijí pár flašek alkoholu a pak dostanou nápad - co napsat nějaký zajímavý článek do Aletty a pak jim ho poslat? Skvělé. Rebecca tedy napíše poutavý článek zkombinovaný s financemi a módou. V alkoholovém opojení se rozhodla poslat ještě jeden - pro náfuku Luka se slovy "ať si strčí to místo do zadku" a podobnými výroky. Jaké je ale její překvapení, když za pár dní sám Luke zavolá, jestli nemá zájem o místo v "Jak úspěšně spořit", protože ho její článek velmi zaujal. O né, co se to stalo? Rebecca dopisy zaměnila. Místo tedy příjme ale zároveň se vydává do Aletty pro její urážlivý dopis, který by měl skončit v rukou vedoucí Aletty, což Rebecca nemůže dopusit. Po pár prekérních situacích se jí dopis podáří získat a už může vyrazit do své nové práce.

A tady se stane opravdovou hvězdou, píšící pod pseudonymem "Dívka v zeleném šálu". Její články zkombinované s financemi a módou si oblíbí lidé po celém světě. Ovšem její finanční situace je pořád stejná, ne-li horší. Proto ji Suze pošle na anonymní schůzky shopaholiků. Místo aby se zde vyléčila, dožene vedoucí a poradkyni ke stejné závislosti a sama nakupuje ještě s větší vervou.. Vše se ovšem provalí, když je společně s Lukem (nyní již Rebeccinym novým přítelem) pozvaná do televizní show, která je vysílána živě. Jedním z diváků je totiž Dereck Smith - vymahatel. Ten předcelým světem v online vysílání představí pravou Rebeccu Bloomwoodovou - lhářku a dlužnici. Luke je otřesen a Rebecca ihned dává výpověď, ke všemu se pohádá se Suze a pořád jsou tu její dluhy... Jak to vše dopadne? No na to se podívejte sami =).

• Tak tenhle film byl BOMBA! =D. Ať si říká kdo chce, co chce tak je to pravda. Naprosto jsem se do něj a Rebeccy zamilovala. Bylo tam pár fakt vtipných a krutých momentů, u kterých jsem se tak smála, až mi tekly slzy. Navíc je to celé natočené v takové pohodové atmosféře. A to oblečení! ááá =D. Dobře, dobře. Přestanu se tady rozplývat nad filmem a "zhodnotím" vám jednotlivé herce. A nezačneme nikým jiným, než Rebeccou Bloomwoodovou nebo-li Islou Fisher. Tak tahle herečka je stejně úžasná jako celý film. Tak vtipný člověk se nevidí každý den. Má naprosto roztomilý kukuč a krásné vlasy (nemůžu si pomoct =D).
Další na řadě je Luke alias Hugh Dancy. Ach jo, pořád jen chválím a tady to nebude jinak. Opravdu kvalitní herec - ty jeho výrazy neměly chybu. Dokázal být uvolněný přítel stejně jako neoblomný finančník.
A nesmíme zapomenout ani na kamarádku Suze - Krysten Ritter. Já říkám, že tahle holka je z jinýho světa. Je tak nevšední - má krásnou bílou pleť, havraní vlasy, čarovný úsměv.. vlastně je celá taková "čarovná". Opravdu jsem si ji oblíbila. Navíc měla i takový osobitý styl v oblékaní..

Toť vše, konec. Snad jen omluva za (možná) přehnanou délku a obří míru podrobností, ale tenhle film vážně můžu. Takže pokud jste se prokousali až sem, gratuluju! =D

Krabice / The box (2009)

30. června 2011 v 21:55 | Lady McFly
Žánr: Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní
Země výroby: USA
Rok výroby: 2009
Délka: 111 min

Je to jednoduché: Máte krabici a v ní zařízení s tlačítkem. Zmáčknete ho a dostanete jeden milion dolarů. Ovšem! někdo, kdokoli na světě, koho neznáte, zemře.

Tak s touhle, na jednu stranu radostnou, na stranu druhou přinejmenším zneklidňující, nabídkou příjde do domu Lewisových jeden muž. Muž, který vás na první pohled zaujme svou chybějící částí obličeje - pan Arlinghton Steward. Samozřejmě nečeká odpověď na tuto nelehkou otázku hned, proto nechá Normě -mladé ženě a také hlavní hrdince filmu- 24 hodin na rozmyšlenou a odjede. Ještě před tím, ji na důkaz vážnosti své nabídky, daruje 100 dolarovou bankovku a upozorní ji, že o této nabídce nesmí říct nikomu, krom jejího manžela. Tak to taky udělá. Spolu s manželem, Arthurem, řeší všechny pro a proti. Oba jsou přeci jen státní zaměstnanci s mizerným platem, hypotékou a dospívajícím synem. Už jen za jeho studium zaplatí majlant, tak by se peníze opravdu hodily. Mohli by ale žít s vědomím, že jsou zodpovědni za smrt živé bytosti, člověka?
Budou muset. Norma totiž tlačítko zmáčkne, dostane peníze, ale žádná úleva ani radost nepřichází. Pouze strach a obavy, které ještě vzrostou po otázce, co se stane s krabicí. "Bude přetransformována a předána někomu, koho neznáte." (poz. pro ty méně chápavé: z toho plyne, že dalšími adepty na smrt jsou právě oni, konkrétně Norma). Začíná tedy boj za její život, život jejího manžela a nakonec i syna. V pátrání po záhadném muži s chybějící částí tváře narazí na spousty zvláštních věcí, sahajících za hranice jejich chápání. Že by návštěvníci z vesmíru?

• Tak tenhle film byl úlet! - naprostý. Prvních deset minut jsem prožívala euforii ze skvělého filmu, s netradiční zápletkou a napínavou atmosférou. Zbytek času jsem se jen divila, jak někdo mohltakovou úleťárnu natočit. Tak tedy: Máme zde mladou rodinu, v 70- tých letech (zapoměla jsem se zmínit, že je to flashbackový film, ale snad mi ospustíte :), záhadného muže, krabičku - peníze nebo vražda. Je logické že pro pokračování filmu je nutné vybrat možnost druhou. Tak tedy zmáčkneme tlačítko,někoho zabijeme, dostaneme peníze a ... co dál? Divák je napjatý, natěšený a ono je z toho "la prd". Začne série nesmyslných a přefantasmagořených kroků manželského páru. Do toho na každém kroku potkáte divně se chovající lidi, kterým (většinou po předání vzkazu nebo po určitém splněném úkolu) teče krev z nosu. Nakonec tu máme i "efektivní" scénu s vodou. Lidi, pokud chcete nějakou radu - NEDÍVEJTE SE NA TO! =D.


• Co ovšem oceňuji je výběr hereckého obsazení. Režisér (Richard Kelly) měl opravdu zájem na tom, aby se z jeho "Krabice" stal thák, proto si do svého filmu vybral hvězdy jako Cameron Diaz nebo James Marsden.
Začnu u naší Cameron alias Normy Lewis. Svou roli si střihla docela slušně. Opravdu se jí podařilo zahrát poněkud upjatou a strachující se manželku na jedničku. Od komedií (ve kterých ji většinou můžeme vidět) je to docela skok, ale zvládla to. A z těch jejich výrazů "What the hell?" jsem byla uchvácena..
Dále tu máme jejího manžela Arthura - Jamese Marsdena. Nepamatuji se, že bych ho viděla zazářit v nějakých filmech, krom X-mena, kde měl po celou dobu brýle a napučený nebo neurčitý výraz - nic moc. Tato role mu podle mě sedla. Opravdu jsem mu "žrala" to, že nesmírně miluje svou ženu a syna, poctivě chodí do práce, nepije, nekouří, chodí brzy domů... Až takového chlapa potkáte, tak mi dejte vědět - hned ho beru =D. Ovšem tohle byla z těch "fantas" věcí ta nejmenší.
No a když jsem u fantasy věcí, nesmíme opomenout maníka bez půlky tváře Arlinghtona Stewarda alias Frank Langella. Nemůžu si pomoct, ale mě tam přišel hrozně zlatý =D (teď neberme jeho vzhled =). Do teď nevím, jestli to byl mimozemšťan, člověk nebo něco mezi (ještě mi zbývá varianta robot a duch). Každopádně ať byl kdo byl od začátku jsem ho brala spíše jako pozitivní postavu. Ano, přinesl sice tu "pekelnou krabičku", ale bylo vidět, že s rodinou soucítí. Také si podle mě osud "doručovatele" nevybral sám...

Pevné pouto / The Lovely Bones (2009)

15. května 2011 v 18:24 | Lady McFly
"Jmenuji se Salmonová. Jako ta ryba. Křestním jménem Susie. Bylo mi 14 let, když jsem byla 6.prosince 1973 zavražděna."

Žánr: Drama / Fantasy / Thriller
Země výroby: USA / Velká Británie / Nový Zéland
Rok výroby: 2009
Délka: 130 min


• Rok 1973. Rodina Salmonova, se třemi dětmi, žije poklidný život průměrné rodiny v 70-tých letech. Až na poměrně výstřední babičku se od jiné rodiny nijak neliší. Až do dne, kdy je jedna z jejich dcer zavražděna. Susie.

• Susie je veselé, 14-ti leté děvče. Miluje fotografování a se svým otcem sdílí zálibu v malých lodích, které společně ukládají do lahví. Má stejné problémy jako normální holky jejího věku - první láska, starosti o mladší sourozence, škola... Ale i přes to všechno miluje život a užívá si ho plnými doušky. Ani ve snu by ji nenapadlo, že už brzy má zemřít. A už vůbec ne rukou člověka, od kterého by to vůbec nečekala. Byla ovšem až moc důvěřívá a právě to se ji stalo osudným. Jednoho dne, když se zrovna vracela ze školy zkratkou přes pole, narazila na jejich souseda. Byl to postarší chlapík, s brýlemi a prořídlými vlasy. Představil se ji jako Harvey. Možná, že už na první pohled ji na něm něco nehrálo, ale její důvěřivost a zvědavost převládla. Chtěl ji jen ukázat "klubovnu pro děti" postavenou pod zemí. Tuhle nabídku Susie nemohla odmítnou a spolu se svým vrahem pomalu scházela po schodech na místo, kam raději neměla nikdy vkročit. Že není něco v pořádku, zjistila až příliš pozdě...

• Dál se děj zapřede opět na Susie, už tedy po smrti. Uvidíme svět jejíma očima, snad i nebe. Bude pozorovat své blízké,ale nebude se jim moci ukázat, promluvit, nic. Uvidíme, jak se zdánlivě dokonalá rodina pomalu rozpadá, mladší sestru dospívat a její lásku, jak se zamilovává do jiné. Budeme dále pozorovat osud krvelačného vraha. Jeho život plný strachu z odhalení ale i zvrácené uspokojení z každé jeho oběti. Susie totiž zjišťuje, že ani zdaleka nebyla jeho první obětí. A na konci, snad i ona sama dojde klidu...

• Tenhle film byl od první do poslední vtěřiny úžasný! Naprosto na mě zapůsobil. Tím, že je natočen v minulosti má podle mě ještě větší kouzlo. A navíc věci mezi nebem a zemí snad zaujmou každého. Peter Jaskson (režisér) také sáhnul po těch správných lidech. Susie ztvárnila Saoirse Ronan, herečka s očima jako dvě studánky a nevinným kukučem (můžete ji zná např. z filmu Město Ember). Tuhle herečku mám opravdu ráda, má v sobě takové "něco" co se mi na ní hrozně líbí. Navíc má takový nevšední zjev, jednoduše není tuctová.
Další skvělý výběr je Mark Wahlberg, nebo-li pan Salmon. Zahrál výborně starostlivého otce, stejně jako dokonalého manžela. Po smrti své milované dcery, se však dal na špatnou cestu, která ho málem stála život. Na konci se ale jeho honna Susiina vraha vyplatí a konečně zjistí, kdo to celou dobu je. A spolu s ním nemůžeme vynechat i pečlivou matku, Rachel Weisze. Kdo by se ji ale divil, že nemohla unést manželovu posedlost a odstěhovala se?
Ještě tu máme Susan Sarandon. Elegantní dámu v letech, která nám ztvárnila nevšední babičku. A když říkám nevšední, myslím nevšední. Spíše by jste ji srovnali ke zkažené starší sestře, která dává ne příliš moudré rady do života. Ovšem na druhou stranu se snaží udržovat rodinu po hromadě a nabídne jím svou pomoc. Domácí práce ji ale radši nesvěřujte...
A na koho že jsme to zapoměli? Přece na našeho masového vraha, pana Harveyho, v podání Stanleyho Tucciho. Od té doby, co jsem viděla tento film ho budu asi navždy nenávidět :D. Svou roli zahrál opravdu skvěle a přesvědčivě a to natolik, že ho asi navždy budu vidět jako toho "nechutného týpka, co zabil Susie".

• Co tedy napsat na závěr? Skvělý film, který musíte vidět. Nachystejte si však kapesníčky, protože s velkou pravděpodobností "prořvete" minimálně konec filmu. Užijete si zde i napínavé chvilky, dokonce i nějakou tu romatiku. Ale po skončení filmu asi budete mít rozporuplné pocity, které doporučiji zajíst čokoládou, mě to pomohlo :).

A jako malé lákadlo, trailer:

Fantom opery / Phantom of the Opera (2004)

3. května 2011 v 19:37 | Lady McFly
.
" I am your angel of music. Come to the angel of music."
.
Žánr: Muzikál / Drama / Romantický / Thriller
Země výroby: USA / Velká Británie
Rok výroby: 2004
Délka: 143 min


• Paříž, 1919. Ponurý podzimní den. Starší muž na vozíčku vjíždí do ještě starší budovy, opery - takzvané "Opera Populaire". Ta se před mnoha lety mohla pyšnit skvostnými oponami, za kterými pilně trénovali zpěváci, herci a tanečníci aby mohli předvést dokonalou podívanou pro největší smetánku ze širokého okolí. Ovšem dnes celou krásu pokryla silná vrstva prachu a zapomění. Pouze pár lidí se tu sešlo na aukci posledních cenných kousků, které jim Opera může nabídnout. A mezi ně patří i lustr, který figuroval v oné nešťastné události. Události s Duchem, nebo chcete-li Fantomem, Opery. Zaženeme jej snad, když tento lustr rozsvítíme?

• Paříž, 1870. Přesunuli jsme se o 49 let do minulosti, ovšem na stejné místo. Do Opery. Do časů její největší éry a rozkvětu. Zde si všichni umělci žijí svým tajemným a zdánlivě dokonalým životem. Každodenní zkoušení, představení a následné oslavy. Po čem jiném by člověk toužil?

VAROVÁNÍ! Následující část článku obashuje spoilery!

- aneb čtení jen na vlastní riziko

• Na scéně zrovna zkouší přední sopranistka Carlotta Giudicelli, spolu s ostatními, novou hru, s názvem Hannibal. Když tu je vyruší dva postarší pánové, ve slušivých oblecích, na první pohled boháči. Jsou to noví majitelé Opery, pan Richard Firmin a Gilles André. Představí se přítomným a zkouška může pokračovat. Teda mohla by, kdyby se neobjevil další pán. Tentokrát mladý a pohledný vikomt Raoul de Chagny, mecenáš divadla. V něm spozná svého přítele z dětství mladičká baletka Christina Daaé - naše hlavní postava. Christie je dcerou proslulého švédského houslisty, který ovšem před lety zemřel a osiřelé dívky se ujala vedoucí Opery, madam Gyriová. Ta ji vychovávala, spolu se svou dcerou, jako vlastní. Christie od mala znala jen divadlo, tanec a hlavně zpěv. V temných zákoutích Opery ji trénoval její Velký učitel. Možná i díky němu dostane hlavní roli ve večerním představení, hned po tom, co Charlotta rozzlobeně odejde ze zkoušky.

• Právě při představení i Raoul v Christie pozná svou dětskou lásku. Okamžitě se do ní znovu zamiluje. Jenomže Christie
už patří jinému. Komu tedy? Jejímu Velkému učiteli, Fantomu Opery. A jemu se naprosto přičí pomyšlení na to, že mu někdo ukradne krásnou Christie a jejich velký triumf. "Unese" ji tedy do svých podzemních komnat, až k jeho trůnu sladké hudby. Může tedy začít napínavé drama dvou mužů o přízeň krásné Christie...

• Tento muzikál byl již vícekrát zfilmován a nespočetně hrán v divadlech po celém světě. Klasický příběh boje "muže s mužem o ženu" se stal námětem pro mnoho filmů různého žánru a tenhle jednoduchý děj se objevuje i zde. Do poslední chvíle netušíte, který z pánů je vlastně ten záporák a s kým kráska nakonec skončí.
• Vhodný je i výběr charismatických herců, v jejichž čele stojí Jerard Butler, který si střihl svou roli Fantoma dokonale. Myslím, že žádná žena, či dívka neodolá jeho sexy zjevu, urančivým očím a božskému hlasu. Pro druhou polovičku tu máme zase mladinkou a (už jsem se zmínila?) krásnou Emmy Rossum, která nám ztvárňuje sirotka Christie. Nutno podotknout, že svůj herecký výkon předvedla v pouhých sedmnícti letech, za což jí patří můj obdiv. No a nesmíme zapomenout na našeho Raoula, kterého zahrál Patrick Wilson. Tento typický blonďatý hezounek, s líbivým hlasem si zajisté našel své fanynky. A ještě jedna zmínka - všichni tito tři, bezpochyby skvělí herci, nazpívali své pisně sami! Ano, čtete dobře, žádný nastrčený operní zpěvák ale oni sami. Možná i proto tento film miluju ještě víc.

- A jak celý film tedy dopadne? Na to se přeci podívejte sami :) Možná vám inspirací bude i tento trailer:


A přidávám zde ještě jedno video. Duet Patrície Janečkové (výherkyně Talentmanie 2010) a Martina Chodúra (vítěze První československé Superstar), ve kterém zpívají hlavní píseň z Fantoma Opery, se stejným názvem (v originálu Phantom of the Opera). Říkala jsem si, že nedát to video sem by byl hřích. Oba totiž píseň zazpívali víc než nádherně! :)

 
 

Reklama