.

Music

Avril Lavigne

20. května 2011 v 16:00 | Lady McFly
Avril Ramona Lavigne je kanadská rocková zpěvačka, skladatelka, módní návrhářka a držitelka ceny Grammy. Narodila se v Ontariu v Kanadě. Jméno Avril vybral její otec podle francouzského slova pro duben. Má staršího bratra, Matthewa, a mladší sestru, Michelle.

Avril začala se zpěvem velmi brzy, už ve dvou letech zpívala s matkou kostelní písně. V roce 1998 vyhrála rádiovou soutěž a poté si ji všimlo pár umělců, díky nimž Avril v roce 2000 nazpívala píseň Why? a začala pracovat na svém prvním albu. Od té doby vydala několik desek a její hity se umístily na předních příčkách hitparád (př. Gilrfriend nebo When you´re gone?). Má také svou vlastní značku oblečení - Abbey Dawn a vlastní řadu parfémů. Je také zapálená do různých charitativních a dobročinných projektů. Zahrála si dokonce ve filmu a nadabovala pár animáků (př. Za plotem). V roce 2006 se po dlouholeté známosti vdala za Derycka Whibleyho (hlavního zpěváka kapely Sum 41). Ovšem v roce 2009 se, po téměř čtyřech letech, rozvedli.

Věděli jste že...

• Její oblíbené jídlo je pizza s olivami.
• V roce 2006 byla zařazena časopisem Canadian Business Magazine na sedmou příčku žebříčku nejvlivnějších Kanaďanů v Hollywoodu.
• Ačkoli jsou její rodiče francouzského půdovu, Avril francouzsky nemluví.

Hlasujte pro píseň týdne v celém článku!

Lady GaGa

13. května 2011 v 16:00 | Lady McFly
Myslím, že Lady Gagu snad není ani třeba představovat. Jedna z nejúspěšnějších popových zpěvaček posledních let. Na celém světě se prodaly miliony jejich desek a její klipy míří na vrcholné příčky hitparád. Svými kreacemi a obleky nejedou šokovala. Jedni ji milují, jiní nenávidí. To je ona...

LADY GAGA - Její pravé jméno je Stefani Joanne Angelina Germanotta narodila se 28. března 1986 v New Yorku. Její pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen - Radio Gaga.
Jako mladá holka byla hodně divoká - jednou ji museli zastavit členové ochranky, když tančila na stole v nóbl restauraci. Už tehdy bylo všem jasné, že z ní vyroste pořadné číslo. Z mladé holky z italské rodiny se pomalu stávala exhibicionistka, ale především všestranně talentovaná textařka a zpěvačka, která umí udělat šou na pódiu a dostat lidi do varu. Dosažení tak skvělého úspěchu však vyžaduje velký talent. Ten, ale Lady Gaga rozhodně nechybí: je to dívka, která se již ve čtyřech letech naučila improvizovat na piáno a ve třinácti hrála balady na piáno. V roce 2008 vydala svou úspěšnou desku s názvem The Fame, kde naleznete i její dva hity Poker Face a Just Dance.

Věděli jste, že ...

• Než se stala slavnou, pracovala jako barmanka a go-go tanečnice
• Mezi její spožačky patřili Paris a Nicky Hiltonovi
• Má 2 psy (dogy), se jmény Lava a Remus.

Hlasujte v anketě Písnička týdne ... celý článek!

 
 

Reklama